Bole odlično nastopa na dirki po Japosnki

Tokio, 23. 05. 2014 17.25 |

Slovenski kolesar Grega Bole odlično nastopa na dirki po Japonski. Kolesar ekipi Vini Fantini namreč vodi po štirih etapah, potem ko je zabeležil tri odlične etapne uvrstitve.

Grega Bole
Grega Bole FOTO: Damjan Žibert

V drugi etapi je bil Grega Bole četrti, v tretji je zasedel tretje mesto, v gorski etapi z vzponom na Fudži pa šesti, kar mu je prineslo skupno vodstvo. Dve etapi pred ciljem ima 17 sekund prednosti pred Irancem Miramadom Pourseyedigolakhourjem, sicer zmagovalcem četrte etape, in 22 sekund pred Francozom Thomasom Lebasom. Ima odlične možnosti, da obrani zmago, saj se je s kronometrom, ki mu je odnesel pred tedni na dirki na Poljskem, že opravil v prvi etapi, zasedel je 12. mesto.