Bole dirko po Japonski končal na drugem mestu

Tokio, 25. 05. 2014 11.23 |

Slovenski kolesar Grega Bole je dirko po Japonski končal na drugem mestu. Zmagal je Iranec Mirsamad Pourseyedigolakhour. Na stopničkah, na tretjem mestu skupno, je končal še en Iranec Ghader Mizbani.

Grega Bole
Grega Bole FOTO: Damjan Žibert

Grega Bole je vodil vse do predzadnje, pete etape dirke, ki jo je končal na četrtem mestu, v skupnem seštevku pa ga je prehitel prav kasnejši zmagovalec. V zadnji etapi, krožni po ulicah Tokia, je nastopilo le 41 tekmovalcev, več kot polovica udeležencev dirke namreč zahtevne sobotne etape ni končala.

Zmaga na zadnji etapi je pripadla članu ekipe Lampre-Merida Italijanu Niccolo Bonifazio. Bole je zasedel drugo mesto, Avstralec William Clarke pa je bil tretji.