Ferrer v Londonu presenetil Đokovića

London, 23. 11. 2011 18.17 |

Španski teniški igralec David Ferrer je v 2. krogu zaključnega teniškega turnirja v Londonu premagal prvega igralca sveta, Srba Novaka Đokovića, s 6:3 in 6:1. V drugi tekmi skupine A je Čeh Tomaš Berdych z 2:6, 6:3 in 7:6 (6) premagal Srba Janka Tipsarevića.

David Ferrer
David Ferrer FOTO: Reuters

David Ferrer je Novaku Đokoviću prizadejal peti poraz v tem koledarskem letu, ob tem pa ima kar 70 zmag. Španec si je z novo zmago že zagotovil polfinale, Đoković pa si bo nadaljevanje skušal priigrati z zmago proti rojaku Janku Tipsareviću.

Đoković je v Londonu prikazal slabo igro. V prvem nizu je po vodstvu s 3:2 izgubil tri zaporedne igre in prvi niz je dobil Ferrer. Tudi v drugem nizu je bil peti igralec boljši tekmec in dvoboj dobil po uri in 15 minutah igre. Srb je na koncu napravil 33 neizsiljenih napak, kar trikrat več kot njegov tekmec.

Janko Tipsarević je moral priznati premoč Tomašu Berdychu.
Janko Tipsarević je moral priznati premoč Tomašu Berdychu. FOTO: Reuters

Berdych je po porazu v uvodnem krogu proti prvemu igralcu sveta Đokoviću dosegel prvo zmago v Londonu in ostaja v igri za polfinalni nastop. Tipsarević je v Londonu zamenjal poškodovanega Britanca Andyja Murrayja, ki je v torek zaradi poškodbe dimelj končal z nastopi na zaključnem turnirju najboljše osmerice.

Tomaš Berdych (Češ/7) - Janko Tipsarević (Srb/9) 2:6, 6:3, 7:6 (6)

+0
NOLEEE KRALJ, ŠTEVILKA 1 SVETOVNEGA TENISA, niti mal me ne skrbi tale poraz itak vem da bo slej ko prej začel spet uničevat nasprotnike
Ajaks
24. 11. 2011 22.52
-1
SEM NAVIJAČ NOLETA ........sam lahk rečem da nole snoč ni imel za burek....jah škoda kaj čmo.....sicer pa pričakovano saj nole zadnje čase ne igra dobro.......PA SREČNO NOLE V ZAČETKU NASLEDNJEGA LETA
Alonsomania
24. 11. 2011 15.38
+1
In kje so sezonski navijaci Djokovica????
JJSlo
24. 11. 2011 18.41
-3
Zdaj navijajo z Ferrerja ali pa Federerja :)..
-1
Popolnoma pričakovano... Ampak ne poraz DJokovicha, to je bilo logično že vnaprej, ker sploh ne igra dobro. Pričakovan je odziv v medijih... Potem ko so včeraj govorili, kako je Federer razbil, uničil, pohodil Nadala in pri tem uporabljali vsemogoče superlative ter ga povzdigovali v božanstvo, je danes govora o presenečenju. Ferrer je "le" premagal DJokovicha, izkoristil njegove napake, imel srečo, da je srpski junak veliko zgrešil... Namesto da bi napisali, kako suvereno, taktično pametno, vztrajno in neustrašno se je Ferrer boril do konca in popolnoma nadigral "prvega" igralca sveta, mu ne privoščijo več kot le omembo, da je pač vknjižil nepomembno zmago. Se zgodi, slab dan... Fererr ni igral tako dobro, Srb je igral slabo... Pfuj! Če je bilo včeraj govora o tem, da je 4. igralec na svetu popoolnoma nadigral 2., potem danes velja, da je 5. igralec sveta ravno tako popolnoma nadigral 1., kar je torej še večji uspeh in si zasluži vso pohvalo in priznanje! Popolnoma pričakovan pa je tudi odziv DJokovicha, ki je kot poglavitni razlog za poraz navedel svojo slabo igro (najslabšo letos!), ne pa Fererjeve fenomenalne igre, si je pa Fererr po njegovem vseeno zaslužil zmago... Včeraj smo bili priča izjemno šprtnemu in gentlemanskemu odzivu Nadala, ki je povsem odkrito priznal Federeju, da je bil ta dvoboj veliko boljši. Danes bi bilo kaj takega od srpskega heroja seveda brezplodno pričakovati... Nenazadnje pa je pričakovan tudi odziv zvestih komentatorjev, ki bodo zdaj pljuvali po Fererju ter slavili poraženca kot zmagovalca. Tako pač to je, v krvi... Bah!...
JJSlo
24. 11. 2011 00.26
-2
Tukaj pa se popolnoma strinjam s teboj v vsem ... tudi sam sem ''vedel'',da bo Djokovič izgubil ter,da bo prišel max. do polfinala (tam ga čaka federer) in ja jaz sem že tudi velikokrat omenil kako nešporten je Novak, ko zgublja ga vse boli, je utrujen... nikoli ne prizna,da je pač nasprotnik odigral veliko boljše od njega in zato zame ne bo nikoli #1 , Fedex ter Nadal premoreta veliko več spoštovanja do nasprotnikov, ter ne iščeta bednih izgovorov. Glede medijev vsi ljubijo Djokoviča(tile balkanski :D) in ne premorejo kaj dosti objektivnosti...
rogerfederer
24. 11. 2011 08.00
-1
Borut.Hood
24. 11. 2011 08.07
-1
tudi jaz se popolnoma strinajm z to izjavo!
ardi20
24. 11. 2011 08.31
+2
to je pa 100% res!!! treba je rečt usaka ti čast dans si me zmagu naslednič te bom zmagu , ne pa sm poškodovan pa me boli to pa tisto... zaka pa pol špilaš , ostan doma pa se pozdrav