Berčič do zmage v Seu d'Urgellu

Seu d'Urgell, 06. 07. 2013 13.11 |

Slovenski kanuist Anže Berčič je na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Seu d'Urgellu dosegel svojo prvo zmago v tem tekmovanju.

Anže Berčič je v finalu za 1,29 sekunde ugnal Španca Anderja Elosegija, tretji pa je bil Nemec Sideris Tasiadis (+2,25). V finalu je tekmoval tudi Benjamin Savšek, na koncu je zasedel osmo mesto. Tretji slovenski kanuist Luka Božič je s 17. časom izpadel v polfinalu. Berčič je dobro formo pokazal že v polfinalu, ko se je v finale prebil s četrtim časom, v finalu pa se je edini spustil pod mejo 100 sekund in se veselil prve zmage v svetovnem pokalu. Doslej je bil njegov največji uspeh v posamični članski konkurenci lansko drugo mesto iz Bratislave. Po polfinalu je še bolje kazalo Savšku, ki je bil najhitrejši, a mu v finalu čoln ni tako stekel, tako da je končal na osmem mestu, kar je ponovitev dosežka s prejšnje tekme v Augsburgu. Tretji slovenski kanuist Luka Božič je s 17. časom izpadel v polfinalu.

V finalu kajakašev pa je slovensko čast branil Martin Albreht, ki se je med finaliste prebil s sedmim časom polfinala, v finalu pa je izpustil vratca in končal na devetem mestu. Manj uspeha so imeli Peter Kauzer, ki je bil z dvema dotikoma 20., Janoš Peterlin, ki je bil 23., in Jure Meglič, ki je ob desetih kazenskih sekundah tekmovanje končal na 36. mestu. Zmagal je Čeh Vavrinec Hradilek pred Špancem Samuelom Hernanzom in Italijanom Danielejem Molmentijem.