Benjamin Savšek tretji v Pragi

Praga, 03. 09. 2016 13.17 |

Slovenski kanuist Benjamin Savšek je na predzadnji tekmi sezone svetovnega pokala kajakašev in kanuistov v slalomu na divjih vodah v Pragi zasedel tretje mesto.

Zmagal je Slovak Matej Benuš (98,91), drugi je bil Britanec Ryan Westley (+0,25), Savšek pa je zaostal 1,83 sekunde, kar je njegova najboljša uvrstitev v letošnji sezoni svetovnega pokala. Benjamin Savšek, edini slovenski finalist, je bil prepričljivo najhitrejši, vendar je imel kar dva dotika, v devetih in desetih vratcih, kljub kazenskemu pribitku pa je stopil na zmagovalne stopničke. Če bi imel le en dotik, bi zmagal.

Anže Berčič je osvojil 18., Blaž Cof 25., Jure Lenarčič pa 28. mesto. V finalu kajakašev ne bo slovenskih nastopov; Žan Jakše je osvojil 13. mesto, Janoš Peterlin je bil 19., Niko Testen pa 31.