Lille, 24. 11. 2017 16.48 |

Po prvem dnevu finalnega dvoboja svetovne skupine Davisovega pokala v tenisu med Francijo in Belgijo v Lillu je izid izenačen 1:1. V prvem dvoboju je Belgijec David Goffin premagal Lucasa Pouilleja v treh nizih, v drugem pa je bil Francoz Jo-Wilfried Tsonga boljši od Steva Darcisa prav tako v treh nizih.

David Goffin
David Goffin FOTO: AP

David Goffin, ki je konec minulega tedna v Londonu izgubil finalni dvoboj proti Bolgaru Grigorju Dimitrovu na zaključnem turnirju najboljših osmih igralcev, je na nogometnem stadionu Pierre Mauroy pred 26.000 gledalci po uri in 59 minutah premagal Lucasa Pouilleja, izid pa je izenačil ta hip najboljši francoski igralec na lestvici ATP. Jo-Wilfried Tsonga, trenutno 15. igralec na svetu, je vseskozi prevladoval ter po uri in 46 minutah ukanil Steva Darcisa, sicer 76. igralca na lestvici ATP. V soboto bo na sporedu igra dvojic, francoske barve bosta zastopala Richard Gasquet in Pierre-Hugues Herbert, belgijske pa Ruben Bemelmans in Joris de Loore. Odločitev o zmagovalcu bo padla v nedeljo, ko bosta na sporedu dva posamična dvoboja Tsonga - Goffin in Pouille - Darcis. Zmagala bo ekipa, ki bo prva osvojila tri točke.

Francija je doslej devetkrat osvojila Davisov pokal, nazadnje leta 2011, ob tem ima še osem porazov v finalu, zadnjič ga je izgubila leta 2014. Belgija doslej še nikoli ni osvojila najbolj prestižno reprezentančno tekmovanje na svetu, oba svoja finalna obračuna je izgubila. Prvega davnega leta 1904, drugega pa pred dvema letoma proti Veliki Britaniji.

Francija - Belgija 1:1