Bedene in Žemlja končala nastope v Düsseldorfu

Düsseldorf, 22. 05. 2013 14.45 |

Slovenska teniška igralca Aljaž Bedene in Grega Žemlja sta turnir v Düsseldorfu z nagradnim skladom 410.200 evrov končala v drugem krogu. Bedene je klonil pred Nemcem Tobiasom Kamkejem, Žemlja pa je izgubil proti sedmemu nosilcu, Srbu Viktorju Troickemu.

Grega Žemlja
Grega Žemlja FOTO: Damjan Žibert

Grega Žemlja, ki je trenutno na zanj rekordnem 49. mestu na lestvici, je prvi niz hitro izgubil, v drugem pa pokazal boljši odpor. V deveti igri je tudi slavil zmago na servis tekmeca in povedel s 5:4 ter serviral za zmago v tem nizu. A je Srb takoj odgovoril z enako mero in izenačil na 5:5. Oba sta nato dobila igri na svoj začetni udarec, v podaljšani igri pa je bil bolj zbran Troicki ter je po uri in 35 minutah zmagal s 6:3, 7:6 (3).

Že pred tem je tekmovanje končal tudi Bedene. 84. igralec z lestvice ATP je moral v drugem krogu priznati premoč 77. igralcu sveta, Nemcu Tobiasu Kamkeju, ki je po dobri uri slavil zmago s 6:1 in 6:4.