Atletsko SP v Moskvi tudi brez Semenye

Durban, 28. 07. 2013 13.12 |

Južnoafriška atletinja Caster Semenya ne bo nastopila na bližnjem svetovnem prvenstvu v Moskvi. Nekdanja svetovna prvakinja v teku na 800 metrov je sicer zmagala na mitingu v belgijskem Ninoveju, toda s časom 2:01,86 ni izpolnila norme.

Caster Semenya
Caster Semenya FOTO: Reuters

Za Caster Semenyo je bil ta miting zadnja priložnost, da bi se uvrstila na SP v Rusiji. Semenya je leta 2009 na SP v Berlinu osvojila naslov v teku na 800 metrov, potem pa so se začela ugibanja o njenem spolu. Po številnih zaslišanjih in zdravniških preiskavah je lahko po daljšem premoru leta 2010 spet nastopila, na lanskih olimpijskih igrah v Londonu pa je zdaj 22-letna tekmovalka osvojila srebro. Srebrna je bila tudi na zadnjem SP v Daeguju pred dvema letoma.