ACH za slovo od Evrope kljub borbeni predstavi v Modeni brez možnosti

Modena, 26. 01. 2016 22.31 |

Odbojkarji ACH Volleyja so v tekmi zadnjega kroga skupine F lige prvakov v gosteh izgubili proti Modeni z 0:3 (-20, -23, -17).

Proti enemu izmed najboljših evropskih moštev, ki je v skupini zasedlo prvo mesto, vodi pa tudi v italijanskem prvenstvu, je ACH Volley pokazal zobe, igralci so imeli v telesih precej več energije, a to zaradi kakovostne razlike med moštvoma vendarle ni bilo dovolj niti za časten niz, tako da so v skupini zasedli zadnje mesto in so za letos končali nastope v Evropi. A tega, kar je ACH v Modeni pokazal, se nima za sramovati. Še tretjo tekmo zapored po Vojvodini in Mariboru je dokazal, da se krivulja forme vzpenja, dva niza je bil favoriziranim tekmecem, ki so sicer igrali brez zvezdnika Earvina Ngapetha, enakovreden, tako da so ti morali pokazati vse svoje znanje, da so ju dobili. To pa predvsem zaradi servisov, skupno so na tekmi dosegli osem asov, štiri že v prvem nizu. V tretjem nizu so nato slovenski prvaki popustili, pravega odpora ni bilo več.

Odobjkarji ACH Volleyja niso imeli pravih možnosti na težkem gostovanju v Modeni. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so tekmo začeli pogumno, v prvem nizu vodili z 10:7, a nato so bili poleg odlične igre Nemanje Petriča v napadu usodni odlični servisi gostiteljev, v drugem delu niza so dosegli štiri ase, prišli do prednosti. Ta še pri izidu 22:20 ni bila velika, toda končnica je povsem pripadla favoritom, niz je z asom končal Bruno Rezende. V prvem delu je gostom manjkal predvsem kakšen dober servis, zato pa so boljše servirali v drugem. Po dobrih začetnih udarcih Andreja Flajsa so izničili serijo napak in prednost domačih 8:4, Jan Kozamernik jih je z blokom celo povedel v vodstvo z 11:10. Prednost so imeli še pri izidu 19:20, pri 23:23 je bil razplet niza še povsem negotov, a napako Slovencev za 24:23 je z asom kaznoval Miloš Nikić.

V tretjem nizu so Ljubljančani začeli nezbrano, domači so povedli z 9:4, nekaj časa je razlika še znašala štiri točke (12:8), nato pa je sledila nova serija napak, Italijani so povedli s 15:8, takrat je že bilo jasno, da bo izid tekme 3:0.