ACH Volley v finalu srednjeevropske lige

Ljubljana, 09. 03. 2012 20.16 |

Odbojkarji ACH Volleyja so se uvrstili v finale srednjeevropske lige. V polfinalu turnirja v slovaškem Humenneju so s 3:0 (19, 21, 14) premagali hrvaško Mladost Kaštelo.

ACH Volley - Tours - 9
ACH Volley - Tours - 9 FOTO: Damjan Žibert

Slovenskim prvakom se ni poznala odsotnost prvega korektorja Alena Šketa, njegova zamenjava Klemen Čebulj je bil s 17 točkami najučinkovitejši igralec tekme.  Ljubljančani, branilci naslova, se bodo v finalu tako kot lani merili z avstrijskimi prvaki, ekipo Hypo Tirol, ki je v drugem polfinalu s 3:2 premagala gostitelje turnirja, igralce Chemes Humenneja. Slovaki so sicer vodili z 2:0 v nizih, a je nato prišlo do preobrata. Slovenski reprezentant v ekipi Davor Čebron je dosegel osem točk.

"Predvsem smo zadovoljni, da smo se gladko prebili v finale tega turnirja z zmago nad našim nocojšnjim tekmecem. Nedvomno smo tekmo začeli nekoliko nervozno in ob tem delali napake, toda hitro smo prišli v svoj ritem ter niz zmagali. V drugem nizu smo začeli odlično, nato ves čas ohranjali razliko, ki nam je zagotavljala zmago tudi v tem nizu. V tretjem delu pa smo tako ali tako igrali svojo igro in na koncu tudi zasluženo zmagali. Ob tem moram pohvaliti našega korektorja Klemena Čebulja, ki se je zavedal, da je edini na tem igralnem mestu in da nosi veliko odgovornost. Pritisk je odlično prenesel in resnično tudi dobro igral," je povedal kapetna ACH Volleyja Andrej Flajs.