15 zadetkov Neagujeve dovolj, da so Romunke v četrtfinalu rokometnega SP razžalostile Dansko

Herning, 16. 12. 2015 22.53 |

Nizozemska, Poljska, Norveška in Romunija so se po današnjih četrtfinalnih rokometnih tekmah uvrstile v polfinale ženskega svetovnega prvenstva na Danskem, petkova polfinalna para v Herningu pa sta Nizozemska - Poljska in Norveška - Romunija.

Nizozemke so v prvi četrtfinalni tekmi premagale Francozinje z 28:25 (15:12). V zmagoviti ekipi sta se najbolj izkazali Estavana Polman, ki je dosegla deset golov, ter vratarka Tess Wester z 21 obrambami. V francoski ekipi je Allison Pineau dosegla osem zadetkov. Poljakinje so po hudem boju ugnale Rusinje z 21:20 (11:9). V 54. minuti je bil izid izenačen (20:20), nato so tekmice prikazale zelo živčno igro, odločilni gol pa je po več kot petminutnem obojestranskem strelskem postu dosegla Poljakinja Monika Kobylinska, s šestimi goli tudi najbolj učinkovita igralka dvoboja.

Norvežanke so bolj ali manj vseskozi imele nadzor nad Črnogorkami. V 58. minuti so vodile s 26:23, na koncu pa slavile s 26:25 (13:11). V skandinavski izbrani vrsti je bila najbolj učinkovita Nora Mork z osmimi goli, v črnogorski pa sta Jovanka Radičević in Majda Mehmedović dosegli po šest zadetkov.

Cristina Neagu je zabila neverjetnih 15 zadetkov.
Cristina Neagu je zabila neverjetnih 15 zadetkov. FOTO: Reuters

Romunke so v osmini finala izločile branilke naslova Brazilke, v četrtfinalu pa so v črno zavile tudi gostiteljice sklepnega turnirja. Danke so si dobesedno v izdihljajih rednega dela izborile podaljšek, v dveh petminutnih dodatnih obdobjih pa je bilo več modrosti in moči na strani romunskih rokometašic, ki so na koncu slavile z 31:30 (27:27, 13:10). V romunski ekipi je blestela Cristina Neagu, ki je dosegla kar 15 golov, v domači je bila najbolj učinkovita Line Jorgensen s šestimi zadetki.