Znani udeleženci Lige prvakov

Ljubljana, 29. 08. 2012 23.53 |

Potem ko so si v torek nastop v skupinskem delu nogometne Lige prvakov priigrali Bate Borisov, Malaga, Anderlecht, Braga in zagrebški Dinamo, ki je izločil Maribor, so si danes mesto v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju priigrali še Dinamo Kijev, Celtic Glasgow, Cluj, Spartak Moskva in Lille.

Škotski prvak Celtic je večino dela opravil že na prvi tekmi, ki so jo proti Helsingborgu v gosteh dobili z 2:0. Povsem enako se je končal obračun v Glasgowu z goloma Garyja Hooperja in Victorja Wanyame. Celtic si je tako Ligo prvakov priboril prvič po sezoni 2008/09.

Zelo zanimiv je bil obračun kijevskega Dinama in Borussie iz Mönchengladbacha. Potem ko so Ukrajinci slavili s 3:1 v Nemčiji, so danes v glavnem mestu Ukrajine zmagali Nemci. A v domačo mrežo so poslali eno žogo premalo. Tekma se je končala z 2:1 v korist Borussie. Za gostitelje je zabil Ideye Brown v 88. minuti, za Borussio pa Jevgen Hačeridi, ki je v 70. minuti zabil avtogol, in Juan Arango, nogometaš, znan po izjavi, da je boljši izvajalec prostih strelov kot Cristiano Ronaldo, z glavo v 78. minuti.

Nogometaši Celtica so se po letu 2008 znova uvrstili v LP.
Nogometaši Celtica so se po letu 2008 znova uvrstili v LP. FOTO: Reuters

S skupnim izidom 3:1 je med elito napredoval tudi Cluj. Romuni so že v Švici zmagali z 2:1, pot v Ligo prvakov pa potrdili z zadetkom Grka Pantelisa Kapetanosa v 20. minuti povratne tekme.

Prednost s prve tekme so ohranili tudi igralci moskovskega Spartaka. Pred domačimi gledalci so zmagali z 2:1, na povratni tekmi pa s turškim Fenerbahčejem igrali neodločeno 1:1. Ari je Moskovčane povedel v vodstvo v šesti minuti, Moussa Sow pa je za Turke, okrepljene z Dirkom Kuytom in Milošem Krasićem, izenačil v 69. minuti.

Najbolj napeto je bilo v Lillu, kjer je domača ekipa v 43. minuti prek Francoza Lucasa Digneja izničila zaostanek s tekme v Koebenhavnu proti istoimenskemu moštvu. Udeleženca Lige prvakov so tako odločili podaljški, v katerih je Francoze med elito poslal Brazilec Tulio De Melo.

Poleg omenjenih, ki so napredovali, bodo v petkovem žrebu skupin v Monaku še branilec naslova Chelsea, Barcelona, Manchester United, Bayern München, Real Madrid, Arsenal, Porto, Milan, Valencia, Benfica, Šahtar Donjeck, Zenit St. Peterburg, Schalke 04, Manchester City, Olympiacos, Ajax, Juventus, Paris Saint-Germain, Galatasaray, Borussia Dortmund, Montpellier in Nordsjaelland.