Maribor, Belek, 18. 02. 2017 16.00 |

Vijoličasti so pred velikim derbijem na Ljudskem vrtu izenačili z Rudarjem (1:1), nogometaši Olimpije pa v turškem Beleku odigrali še zadnjo pripravljalno tekmo pred začetkom drugega dela sezone in remizirali z ukrajinskim prvoligašem Vorsklo Poltavo (0:0).

Iz 24UR: Mariborska generalka za derbi končana z remijem

Nogometaši Maribora so se pomerili z velenjskim Rudarjem, na prvi tekmi letošnjega leta v Ljudskem vrtu. Slednji bo namreč na prvi tekmi drugega dela sezone gostil veliki derbi pred polnimi tribunami. Tokratna generalka proti moštvu iz Velenja se je začela obetavno. Že v tretji minuti so vijoličasti zatresli mrežo gostov, po podaji Dareta Vršiča je zadel Luka Zahović, vendar pa so sodniki gol razvesljavili zaradi domnevnega prepovedanega položaja, zaradi slednjega so se po zadetku Johna Marya pod nosom obrisali tudi gostje. Tako je rezultat ostal nespremenjen vse do 34. minute, ko je bil po lepi globinski podaji od velenjske obrambne vrste hitrejši Milivoje Novaković, ki se je tako vpisal med strelce. Slovenski reprezentant je poskusil tudi nekaj minut kasneje, vendar pa mu tokrat ni uspelo premagati vratarja Mateja Radana, ki je žogo še pravočano odbil v kot. V drugem polčasu so do prve lepše priložnosti prišli gostje, ko je nevarno zapretil Dominik Glavina, vendar je bil Jasmin Handanović na pravem mestu, v 55.minuti pa je bil zanj vendarle premočen Bojan Vručina.

Milivoje Novaković je edini, ki se je na tekmi proti Rudarju vpisal med strelce. FOTO: Damjan Žibert

Slednji je namreč po prekršku Mitje Vilerja nad Mitjem Lotričem prevzel odgovornost za strel z bele točke in z natančnim strelom poskrbel za izenačenje. Maribor kljub tem ni odnehal in vnovič je zadel Zahović, vendar je stranski sodnik tudi tokrat dvignil zastavico. Tudi proti koncu tekme ni manjkalo zagnanosti v lovu na vodstvo, Vršić je tako zadel vratnico, poskus Vilerja pa je ustavil vratar Radan. V zadnji minuti je bil nenatančen še Marco Tavares, ki je v igro vstopil namesto Novakovića, tako je ostalo pri rezultatu 1:1.

Zadnja pripravljalna tekma na turških tleh se je za zmaje končala z neodločenim izidom. V prvem polčasu proti Vorskli Poltavi sta najlepši priložnosti za zadetek zapravila Dorian Babunski v 5. minuti in Branko Ilić 14.minut kasneje, v obeh primerih pa se je izkazal ukrajinski vratar. V drugem polčasu je vrsto zmajev razredčil drugi rumeni karton, ki ga je prejel Mario Jurčević, vendar pa je s sodniškim dovoljenjem v igro vstopil Ricardo Alves. V drugem polčasu je Olimpija še stopnjevala pritisk, kljub temu pa ni uspela zatresti mreže nasprotnega moštva. Še najbližje je bil mladi David Tijanić, vendar pa so njegov poskus z golove črte še pravočasno uspeli izbiti ukrajinski branilci.

Olimpija z dvobojem proti ukrajinskemu prvoligašu zaključuje niz pripravljalnih tekem na turških tleh. FOTO: NK Olimpija Ljubljana

Mladenič velja za velikega talenta slovenskega nogometa in se je do sedaj izpolnjeval v mlajših selekcijah: "Največja razlika med mladinsko in člansko konkurenco je med drugim tudi v tem, da se prag bolečine v različnih situacijah močno zviša. Čeprav v fizičnem smislu še nisem popolnoma razvit, sem se tekom priprav naučil postaviti zase, dobivati dvoboje s fizično močnejšimi soigralci, pri čemer mi nemalokrat priskoči na pomoč moje tehnično znanje, s katerim skušam prikriti nekatere slabosti." Zmaji so narekovali ritem na igrišču, zato z remijem sicer niso najbolj zadovoljni. Več odobravanja pa je prejela prikazana napadalna igra, ki jim bo na derbiju Prve Lige proti Mariboru prišla še kako prav.