Zmago Francije nad Nemčijo v Parizu zasenčili teroristični napadi

Pariz, 13. 11. 2015 23.48 |

Nogometaši Francije so na prijateljski tekmi v Parizu z 2:0 premagali reprezentanco Nemčije, a je njihova zmaga ostala v senci terorističnih napadov v bližini stadiona Stade de France, ki sprejme preko 80.000 gledalcev. Zaradi eksplozij so gledalci morali ostati na stadionu še pol ure, nato pa so le odprli enega od izhodov.

Evakuacija stadiona Stade de France.
Evakuacija stadiona Stade de France. FOTO: Reuters

Tekmo med nogometnima velesilama si je ogledal tudi francoski predsednik Francois Hollande, ki je ob prvi eksploziji – to se je na stadionu močno slišalo – pariški stadion nemudoma zapustil v spremstvu varnostnikov. Tekmo sta sicer odločila zadetka Olivierja Girouda (45+1. minuta) in Andra-Pierra Gignaca (86. minuta).

Tekma se je kljub terorističnim napadom v okolici stadiona odigrala do konca.
Tekma se je kljub terorističnim napadom v okolici stadiona odigrala do konca. FOTO: Reuters

Španci doma premagali Angleže
V drugi poslastici dneva je Španija na domačih tleh po zadetkih branilca Maria Gasparja in Santija Cazorle premagala Anglijo z 2:0. Kot zanimivost naj dodamo, da so Španci v kvalifikacijah za Euro2016 igrali v skupini z Ukrajino, Angleži pa s Slovenijo. S tega vidika podoben obračun med Slovaško (prav tako v ukrajinski skupini kvalifikacij) in Švico (v slovenski skupii) so ob prednosti domačega terena v Trnavi dobili Slovaki.