Zmagi za Belgijo in ZDA, remija Nemčije in Francije

Ljubljana, 01. 06. 2014 22.56 |

Na prijateljskih tekmah pred svetovnim nogometnim prvenstvom je Nemčija remizirala s Kamerunom (2:2), Francija s Paragvajem (1:1), Beglija je premagala Švedsko (2:0), reprezentanca ZDA pa je bila boljša od turške izbrane vrste (2:1).

Nemška nogometna reprezentanca se je na prijateljski tekmi v Mönchengladbachu s Kamerunom razšla z neodločenim izidom 2:2 (0:0). Za gostitelje sta na testni tekmi pred mundialom v Braziliji zadela Thomas Müller (66.) in Andre Schürrle (71.), za Kamerunce pa prvi zvezdnik Samuel Eto'o (62.) in Eric-Maxim Choupo-Moting (78.). Nemci so pred zadnjim testom na domačih tleh, v petek bodo igrali še z Armenijo, pokazali slabosti v obrambi, a Nemčija še ni igrala v najmočnejši postavi, manjkala so tudi Philipp Lahm, Manuel Neuer in Bastian Schweinsteiger.

Belgija, udeleženka svetovnega nogometnega prvenstva, je v pripravljalni tekmi pred odhodom v Brazilijo v prijateljski tekmi v švedski Solni premagala gostitelje z 2:0 (1:0). Švedska je igrala brez prvega zvezdnika Zlatana Ibrahimovića, za Belgijce pa je v prvem polčasu zadel Romelu Lukaku v 35. minuti, končni izid je postavil Eden Hazard (79.).

Ameriška nogometna reprezentanca pod vodstvom nemškega stratega Jürgena Klinsmanna je dobila testno tekmo proti Turčiji pred svetovnim prvenstvom v Braziliji z 2:1 (1:0). V New Jerseyju sta za ZDA zadela Fabian Johnson, zanj je bil to prvi zadetek v ameriškem dresu, v 26. minuti ter kapetan Clint Dempsey (52.). Turški poraz je v zadnji minuti z enajstmetrovko omilil Selčuk Inan.

Francija se je na prijateljski nogometni tekmi pred SP v Braziliji s Paragvajem v Nici razšla z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Francozi so, tako kot nazadnje proti Norveški, tudi tokrat igrali brez poškodovanega zvezdnika Francka Riberyja, edini gol za galske peteline pa je dosegel Antoine Griezmann v 82. minuti, za Paragvaj je izenačil Victor Caceres v 89. minuti.

Thomas Müller je dosegel enega od dveh nemških golov.