Celje, 10. 08. 2013 18.47 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

V 5. krogu prve slovenske nogometne lige je Olimpija je tesno zmagala v Celju (3:2), Koper je prav tako odnesel visoko zmago iz Kranja (3:0), Maribor je v Ljudskem vrtu premagal Krko (3:0), Gorica in Rudar pa sta remizirala (1:1), prav tako Domžale in Zavrč (1:1).

Mariborčani so po uspešnem nastopu v kvalifikacijah za ligo prvakov proti Apoelu tokrat spremenili začetno enajsterico; od prve minute so dvoboj proti novopečenemu prvoligašu začeli le Jasmin Handanović, Aleksander Rajčević, ki si je nadel kapetanski trak, Mitja Viler in Damjan Bohar. Viler in Črnic sta izpeljala uspešno akcijo po levi strani, ob natančnem predložku Vilerja pa je Mendy usmeril žogo v levi kot za zasluženo vodstvo z 1:0 v 41. minuti, saj gosti niti enkrat niso resneje zapretili vratom Handanovića. Drugi polčas v Ljudskem vrtu se je začel brez sprememb v ekipah. Krkaši so do prvega strela v okvir vrat prišli v 57. minuti, ko je poskusil Josip Marošević, a je bil Handanović zanesljiv. Že minuto pozneje so gostitelji povedli z 2:0, ko je levičar Amir Dervišević s kakšnih 25 metrov z desno nogo zabil v levi zgornji kot. Gostitelji so bili še naprej zelo dejavni, vodstvo pa so na 3:0 povišali v 84. minuti, ko je Črnic izvajal kot, Fajić pa je z glavo zabil žogo v mrežo. Tik pred koncem je moral z igrišča Nejc Mevlja, ki si je prislužil drugi rumeni karton, gosti so izvajali strel z bele točke, a je Handanović ubranil poskus Jake Ihbeisheha.

Trener Maribora Ante Čačić
Trener Maribora Ante Čačić FOTO: Damjan Žibert

Olimpija zmagala v Celju
Ljubljančani so zmagali v Celju, po prvem polčasu so vodili z 1:0 z golom Nika Omladiča, v drugem polčasu pa sta gola dosegla še Andraž Šporar in Zajko Zeba za visoko vodstvo s 3:0. Kazalo je na visoko zmago zmajev, a so z drugim golom v 87. minuti gostitelji znižali izid na 3:2 (strelca Jugovič in Verbič), vseeno pa je ostalo pri zmagi Olimpije. Nogometaši Olimpije so povedli v 23. minuti, v kazenskem prostoru Celja je ob Mihi Korošcu padel Andraž Šporar, žogo si je na belo točko nastavil Nik Omladič in brez težav premagal Matica Kotnika. Po treh minutah nadaljevanja je na semaforju pisalo 2:0 v korist gostov. Šporar je dobil žogo na desni strani petmetrskega prostora in z natančnim strelom v dolgi kot premagal Kotnika. Naslednjo priložnost so imeli Ljubljančani v 57. minuti, celjski vratar pa je moral še enkrat po žogo v mrežo. Zeba je na kakšnih 18 metrih izvajal prosti strel in mojstrsko ukanil Kotnika. V 74. minuti je najstrožjo kazen priigral Verbič, uspešno pa jo je izvedel Igor Jugovič in znižal na 1:3. Tri minute pred koncem srečanja je Verbič poskrbel za razburljiv zaključek, saj je po podaji Andraža Žureja znižal na 2:3. Celjski ekipi ni več uspelo zadeti in Olimpija je prišla do druge letošnje zmage, ki jo je začasno dvignila na četrto mesto.

Olimpija - Žilina - 14
Olimpija - Žilina - 14 FOTO: Damjan Žibert

Remi Gorice in Rudarja
Tekma se še dobro ni začela, Goričani pa so že ostali brez enega igralca, ko je zaradi grobega prekrška nad Alešem Jeseničnikom rdeči karton dobil Gianluca Lapadula. V 28. minuti so Goričani prišli do zadetka, mrežo Matjaža Rozmana je zatresel Živec, ki je natančno meril po tleh. Velenjčani so bili do konca prvega polčasa nevarnejši tekmec, priložnosti za izenačenje so imeli Leon Črnčič, Ivan Firer in Bratanović, a so domači na odmor odšli s prednostjo zadetka. V 55. minuti je do strela prišel Ivan Knezović, le čez nekaj trenutkov pa je prejel rdeči karton in moral zapustiti igrišče. Za 1:1 je v 85. minuti poskrbel Bratanović, ki je pobegnil goriški obrambi in zadel levi zgornji kot.

Koprčani so slavili zmago v Kranju.
Koprčani so slavili zmago v Kranju. FOTO: Miro Majcen

Koper premagal Triglav
Koprčani so na gostovanje v Kranj prišli z novo okrepitvijo, saj se je kanarčkom med tednom pridružil Denis Halilović, novi član Kopra je postal tudi Anej Lotrič. Domači nogometaši so nekajkrat poskusili, a vseeno so na tekmi povedli gosti, ko je 27. minuti za vodstvo z 1:0 zadel Goran Galešić. Lepo je prišel do žoge na levi strani, potegnil v kazenski prostor gostiteljev ter rutinirano premagal vratarja Pelka. Domači nogometaši so bolje začeli drugi polčas, a v uvodnih desetih minutah do izenačujočega zadetka niso prišli, tako da se je trener Dušan Kosić odločil za nove moči in opravil dvojno menjavo; v 55. minuti je namesto Milana Đajića vstopil Nejc Križaj, Matijo Bobna pa je zamenjal Matic Sever. Od 62. minute so gostitelji na igrišču ostali le z desetimi možmi, saj si je Tilen Klemenčič zaradi grobega prekrška nad Matejem Pučkom prislužil neposredni rdeči karton, za goste pa je bil z bele točke za vodstvo z 2:0 natančen Galešić. Gosti so v nadaljevanju izkoristili številčno premoč in pokazali nekaj lepih akcij, vodstvo pa je na 3:0 v 85. minuti povišal danes razigrani Galešić, ki mu je uspel "hat-trick". Po napaki domačega nogometaša Edvina Zolića je z lobom premagal Pelka, ki se je dotaknil žoge, a bil vseeno premagan.

V Domžalah brez zmagovalca
Obračun šestouvrščenega Zavrča in sedmouvrščenih Domžal se je končal z delitvijo točk. V 25. minuti je v kazenskem prostoru ob domačem Igorju Banoviću padel Aleš Čeh, sodnik Matej Jug pa je pokazal na belo točko. Žogo si je nastavil Benko, a streljal visoko prek gola. Tik za tem je na desni strani kazenskega prostora prodiral Kelenc, ki je padel ob domžalskem branilcu, drugo enajstmetrovko Zavrča pa je izkoristil Aleš Čeh.  V 76. minuti je rezervist Erik Janža Domžalam priboril prosti strel. Z leve strani je na prvo vratnico podal Balkovec, najspretnejši pred golom Zavrča pa je bil Dobrovoljc in poskrbel za 1:1.Obe ekipi sta si do konca tekme priigrali še nekaj priložnosti; za Domžale sta poizkušala Vuk in Gabrić, za Zavrč pa Kelenc, a izid je ostal 1:1.

Celje – Olimpija Ljubljana 2:3 (0:1)
Triglav – Luka Koper 0:3 (0:1)
Gorica – Rudar Velenje 1:1 (1:0)
Maribor – Krka 3:0 (1:0)
Domžale – Zavrč 1:1 (1:0)