Velenje, 13. 05. 2014 20.19 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Nogometaši Maribora so si z zmago proti Triglavu (2:1) dva kroga pred koncem prvenstva zagotovili četrti zaporedni in skupno 12. naslov državnih prvakov. Za slavje v Ljudskem vrtu je z dvema goloma poskrbel Nusmir Fajić.

Nogometaši Maribora so dva kroga pred koncem državnega prvenstva potrdili dvanajsti naslov državnih prvakov in četrtega zaporednega. Štajerci so proti zadnjeuvrščenemu Triglavu za novo zvezdico potrebovali zgolj točko, a so jih po zaslugi Nusmirja Fajića osvojili tri. Že v drugi minuti je Uroš Palibrk sprožil strel z roba kazenskega prostora, žoga pa je šla tik mimo leve vratnice. Pobuda je prešla na stran domačih, ki so igro prenesli na polovico Kranjčanov. Akcije pred gostujočim kazenskim prostorom so se vrstile, nekaj strelov je končalo mimo vrat. A le do 18. minute. Takrat je Martin Milec poslal predložek z desne strani, Nusmir Fajić pa je bil najvišji v skoku in žogo z glavo poslal v gol.

Domači so še naprej pritiskali, toda žoga ni našla poti v mrežo. To pa je v 31. minuti uspelo gostom. Palibrk je podal Ajdinu Redžiću. Domači so menili, da je bil v prepovedanem položaju, a to napadalca Triglava ni zmotilo. Stekel je proti kazenskemu prostoru, preigral Arghusa in žogo poslal v desni spodnji kot. Domači so konca prvega polčasa stopnjevali pritisk in to se jim je obrestovalo v 42. minuti. Fajić je preigraval v kazenskem prostoru, nato iz bližine žogo spretno spravil pod vratarjem Darjanom Curanovićem.

V začetku drugega polčasa bi Fajić lahko zadel še tretjič, a je žoga zletela tik mimo leve vratnice. Od 50. minute dalje so Mariborčani igrali z igralcem manj. Po prekršku nad Luko Majcnom je Arghus prejel drugi rumeni karton. Toda to domačih ni zmedlo, kot ne bi imeli igralca manj. Še naprej so imeli večjo posest žoge. V 55. minuti je po strelu Marcosa Tavaresa z glavo Curanović žogo odbil v kot. Tudi v 62. minuti bil Tavares v akciji. Njegov strel z leve strani s 15 metrov je Curanović obranil z odbijanjem v kot. Kranjčani nikakor niso zmogli uveljaviti igralca več. V 68. minuti je Fajić z desetih metrov zadel vratnico. Gostje so v sodniškem dodatku imeli priložnost za izenačenje, Redžićev strel z 20 metrov pa je Jasmin Handanović ukrotil.

Koper tokrat pred domačimi gledalci ni prišel do zmage.
Koper tokrat pred domačimi gledalci ni prišel do zmage. FOTO: Damjan Žibert
Koper le remiziral z Domžalami

Drugouvrščeni Koprčani in Domžalčani so v tekmo krenili oslabljeni, kljub temu pa so maloštevilni gledalci videli v prvem polčasu dober nogomet in tudi oba gola. Že v peti minuti so domači izvedli kot z leve strani, po visoki podaji in neodločnosti Žige Kousa pa je Matej Pučko iznajdljivo zadel za 1:0. V 19. minuti so imeli domači na voljo nov kot. Mitja Lotrič je poslal žogo pred vrata Nejca Vidmarja, žoga pa bi s pomočjo vetra kmalu končala v mreži, a je Vidmar s skrajnimi močmi žogo z golove črte odbil v polje. Sedem minut pozneje so zagrozili tudi gosti. Rudi Požeg Vancaš je s Slobodanom Vukom izmenjal dvojno podajo, potem pa streljal le za kak meter mimo domačih vrat. Na drugi strani je malce pozneje Urban Žibert poskusil z močnim strelom iz obrata s 16 metrov, žoga pa je končala nad prečko.

Gosti so izenačili v 31. minuti. Pri podaji v kazenski prostor domačih je Denis Šme igral z roko, glavni sodnik Slavko Vinčić je pokazal na belo točko, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Erik Janža. Drugi polčas je bilo nekoliko manj zanimiv za gledalce. Pri domačih velja omeniti predvsem močan strel Domna Črnigoja z 20 metrov v 72. minuti, gosti pa so bili nevarni prek Sashe Aneffa v 80. in tudi Anžeta Jelarja v 82. minuti, a do spremembe izida ni pršilo.

Nogometaši Zavrča so prišli do nove odmevne zmage.
Nogometaši Zavrča so prišli do nove odmevne zmage. FOTO: Damjan Žibert
Zavrč do zmage v Velenju

Velenjčani so naredili bržčas usodno napako za osvojitev končnega drugega mesta. Na domačem igrišču so izgubili proti Zavrču, ki je na petem mestu ostal le točko za četrtouvrščeno Gorico. V uvodu tekme je dvakrat neuspešno poskusil Mate Eterović, že v deseti minuti pa so gosti povedli, potem ko je Josip Golubar po podaji Borisa Sambolca premagal Matjaža Rozmana, ki ni najbolje posredoval. Čeprav so bili gosti po zadetku še pogumnejši, so domači nekajkrat prišli do zaključnih strelov, a je bil Gregor Fink vedno na mestu, tudi po strelih Senada Jahića v 21. in Eterovića v 27. minuti. V 33. minuti pa so gosti podvojili prednost. Doris Kelenc je izvedel prosti strel, podal v sredino, Dino Kresinger je dobil skok, Rozman pa spet ni najbolje reagiral, tako da je iz bližine zadel Sambolec.

Takoj po vstopu v igro v začetku drugega polčasa je zagrozil Karlo Težak, a je bil Rozman pravočasen in preprečil zadetek. Sledili so zaporedni streli Rudarjevih nogometašev, ki pa so ali zgrešili cilj ali pa bili Finkov plen. V 67. minuti je domačim nekaj upanja vzbudil Eterović, potem ko je unovčil najstrožjo kazen po igranju z roko v kazenskem prostoru Marka Roškarja. Po še nekaj poskusih Eterovića so gosti znova pobegnili v 84. minuti, ko je po prekršku Rusmina Dedića nad Težakom najstrožjo kazen uspešno izvedel Kelenc. Končni izid je v peti minuti sodniškega dodatka postavil najboljši velenjski strelec Eterović, ko je zadel po podaji Milana Kocića.

Goričani so slavili v Stožicah.
Goričani so slavili v Stožicah. FOTO: Damjan Žibert

Coda z dvema goloma pokopal Olimpijo

Pred izjemno skromnim številom gledalcev (okoli 100) so Ljubljančani sicer prvi zagrozili prek Jake Corna, že v osmi pa je nase opozoril Massimo Coda, ki je streljal iz bližine, a brez uspeha. V 18. minuti so gosti povedli, ko je Gorica izvedla akcijo po desni strani, Amedej Vetrih je podal do Code, ki je žogo potisnil v mrežo. Le malo zatem je na drugi strani Nik Omladič meril malo mimo desne vratnice, po rahlem zatišju pa je v 37. minuti znova sprožil Corn, a žogo poslal malo mimo goriških vrat. V 43. minuti je moral domači vratar Aleksander Šeliga znova posredovati po strelu Code iz bližine.

V drugem polčasu je v 53. minuti najprej Filip Valenčič žogo z 20 metrov poslal mimo stičišča prečke in vratnice, šest minut zatem pa je Coda postavil končni izid. Po protinapadu je z roba kazenskega prostora s pomočjo vratnice premagal Šeligo. Ljubljančani v nadaljevanju kljub zaostanku niso pokazali ravno preveč želje po ugodnejšem rezultatu, kljub nekaterim poskusom, tako da so tri točke zasluženo pobrali Novogoričani.

Rudar Velenje – Zavrč 2:3 (0:2)
Eterović (66./11-m, 94.); Golubar (11.), Sambolec (32.), Kelenc (83./11-m)

Olimpija – Gorica 0:2 (0:1)