Kranj, 28. 07. 2013 19.54 |

Nogometaši Zavrča so 3. krogu 1. SNL v gosteh premagali moštvo Triglava z 2:1, igralci ljubljanske Olimpije pa so na stadionu v Stožicah kar s 5:0 odpravili novinca v ligi Krko.

Zeleno-beli so tokrat na domačem stadionu gostili novinca v prvoligaški druščini, novomeško Krko, ki je v uvodnih dveh krogih tako kot Olimpija zbrala eno točko. V uvodnih minutah tekme je bila Krka enakovreden nasprotnik, nakar je pobudo prevzela Olimpija, ki je prvi zadetek dosegla že v 7. minuti. Po udarcu iz kota je Nik Omladič lepo podal naravnost na glavo Antonia Delamee Mlinarja, ki je premagal vratarja gostov Matka Obradoviča. Krkaši so si v 16. minuti priigrali lepo priložnost, ko je s kakšnih 35 metrov pravo bombo sprožil Josip Marošević, a je domači vratar Aleksander Šeliga njegov strel obranil. To zmajev ni zmedlo, saj so stopnjevali ritem in že v 19. minuti vodstvo povišali na 2:0, ko je bil uspešen Omladič, ki je zadel z lepim strelom z dobrih 20 metrov, ob katerem je bil Obradovič brez moči. A to še ni bilo vse, kar so pokazali Ljubljančani v prvem delu igre, saj je v 37. minuti na 3:0 vodstvo domačih povišal Damjan Trifković, ko je po lepi podaji iz kota visoko skočil in žogo z glavo od vratnice poslal v gol.

V drugem delu se razmerje moči ni bistveno spremenilo. Ljubljančani so imeli pobudo, razigran je bil Omladič, gosti pa so priložnosti iskali predvsem iz protinapadov. Že v 56. minuti so zmaji povišali vodstvo na 4:0. Enis Đurković je izkoristil napako Krkine obrambe in iz kazenskega prostora lepo zadel ob levi vratnici Obradoviča ter dosegel prvi prvenstveni gol v dresu Olimpije. Ritem igre je v drugem delu nekoliko padel, v 74. minuti je najprej s strelom v okvir vrat poizkusil Andraž Šporar, a se je vratar Obradovič izkazal z izvrstno obrambo. Le malo za tem se je Šporar sam znašel pred kazenskim prostorom in od vratnice poslal žogo za hrbet Obradoviča za vodstvo zmajev s 5:0. Gosti so sicer skušali priti vsaj do častnega zadetka, a je bila tokrat obramba Olimpije dovolj zbrana.

Nogometaši Olimpije so se veselili visoke zmage proti Krki.
Nogometaši Olimpije so se veselili visoke zmage proti Krki. FOTO: Damjan Žibert

Zavrč zmagal v Kranju
Novi prvoligaši iz Zavrča so po treh krogih najprijetnejše presenečenje začetka državnega prvenstva. Potem ko so v prvem krogu nesrečno izgubili proti Mariboru, v drugem doma premagali Celje, so v Kranju zabeležili še prvo prvoligaško zmago v gosteh. Gosti so bili že v prvem polčasu nevarnejši. Več so poskušali s streli in imeli več priložnosti. Eno izmed njih so izkoristili v 35. minuti, ko je Nikola Šafarić izvedel prosti strel, žoga je v kazenskem prostoru preletela vse domače branilce in pristala na glavi kapetana Zavrča Sandija Čeha, ki jo je poslal v mrežo. V drugem polčasu še nevarnejši, kar je najbrž tudi posledica rdečega kartona Tilena Klemenčiča, ki je moral zaradi grobega prekrška (kljub temu, da je že imel rumen karton, je dobil neposrednega rdečega) v slačilnico že v 59. minuti. Potem ko so ostali brez Klemenčića, pa so domači spet prepustili pobudo gostom, ti so si priigrali številne priložnosti (Kelenc, Josip Golubar..), rezervist Josip Fuček pa je s strelom iz obrata tudi povišal izid na 2:0. Golubar je nato zadel še vratnico in videti je bilo, da je zmagovalec znan. A Kranjčani se niso predali, v 86. minuti je Nukić z golom še vlil nekaj upanja. V sodnikovem podaljšku je Ajdin Redžić celo še enkrat zatresel mrežo Zavrča, toda sodnik je že pred tem prekinil igro, saj so Kranjčani igrali z roko. Tako je Triglav še drugič letos izgubil na domačem igrišču in je s točko pri repu prvenstvene razpredelnice, Zavrč pa se je prebil kar na drugo mesto.

Nogometaši Zavrča so se veselili še ene zmage.