Ljubljana, 12. 05. 2012 20.11 |

V derbiju 34. kroga slovenskega nogometnega prvenstva je Maribor s 3:2 ugnal ljubljansko Olimpijo. Po novi zmagi imajo varovanci Darka Milaniča pred najbližjimi zasledovalci že 22 točk naskoka.

Nogometaši Maribora so zmagovalci velikega derbija. Poleg zmage nad velikim tekmecem pa so razliko na prvenstveni lestvici povečali na kar 22 točk. Že v 5. minuti je Etien Velikonja s strelom s 16 metrov ogrel dlani Elvisa Džafića. V 19. minuti so imeli gosti najlepšo priložnost. Najprej je najboljši strelec slovenske lige Dare Vršič z bližine streljal z glavo, Marko Pridigar je žogo odbil le do Filipa Valenčiča, ki pa jo je poslal mimo gola.

V 32. minuti so se domači veselili, gostje pa nasprotovali. Aleš Mejač je z desne strani v kazenski prostor poslal predložek, Velikonja je žogo podaljšal do Daliborja Volaša, ki je iz bližine zadel. Gosti so menili, da je bil mariborski napadalec v prepovedanem položaju. V 43. minuti pa je padel nov gol za Mariborčane. Agim Ibraimi je poslal predložek, hitri Velikonja pa je ušel gostujoči obrambi in iz bližine ugnal Džafića.

Mitja Viler in Arghus sta bila na razmočenem terenu spretnejša od Nika Omladiča. FOTO: Damjan Žibert
Kljub obilnemu dežju sta nasprotnika tudi v drugem polčasu prikazala dinamično igro. V 49. minuti se je spet izkazal Pridigar. Vršič je po podaji Sretena Sretenovića streljal iz polobrata, vendar je mariborski vratar žogo odbil v kot.

V 58. minuti je sledila mojstrovina dvojca Volaš-Velikonja. Po dolgi podaji Aleksandra Rajčevića je Volaš s peto podal do Velikonje, ta pa je izkoristil napako Olimpijine obrambe in žogo po tleh poslal v levi spodnji kot. Pet minut kasneje so zadeli tudi Ljubljančani, ko je Anej Lovrečič z leve strani žogo poslal pod stičišče vratnice in prečke. Olimpija je v teh trenutkih pripravila več priložnosti, v 67. minuti je Boban Jović streljal z desne strani, Pridigar pa je žogo poslal v kot.

V zadnji minuti rednega dela so Ljubljančani zadeli še enkrat. Najprej je Pridigar po strelu Nika Omladiča žogo poslal v kot, po izvedenem strelu iz kota se je v gneči najboljše znašel Adnan Bešić in postavil končni rezultat.

Novogoričani so osvojili točko na gostovanju v Lendavi.
Novogoričani so osvojili točko na gostovanju v Lendavi. FOTO: Miro Majcen
V lendavskem športnem parku brez zmagovalca

Nogometaši lendavske Nafte so gostili Hit Gorico. Gostitelji so prvič razveselili svoje zveste privržence v 32. minuti, po vodstvu pa so pobudo prevzeli gostje s severa Primorske. Boljšo igro v drugem delu dvoboja so uspeli kronati z golom, točko pa je Novogoričanom zagotovil Aris Zarifović.

Nusmir Fajić je odločil dvoboj ob Kamniški Bistrici.
Nusmir Fajić je odločil dvoboj ob Kamniški Bistrici. FOTO: Damjan Žibert
Fajić zabil za novo zmago Mure
Nogometaši murskosoboške Mure 05 so domžalski športni park zapustili s tremi točkami. Z golom Radovanovića so sicer povedli gostitelji, nato pa je v 72. minuti izid poravnal Mate Eterović, v izdihljajih dvoboja pa je zmago črno-belim prinesel najboljši strelec Mure v letošnji sezoni Nusmir Fajić. Ob tem dodajmo, da so domačini dvoboj končali brez dveh nogometašev, in sicer sta bila izključena Nejc Skubic in Liridon Osmanaj.

Nogometaši kranjskega Triglava so zmagali s 4:3.
Nogometaši kranjskega Triglava so zmagali s 4:3. FOTO: Damjan Žibert

Gledalci v Kranju videli kar sedem golov
Za Triglav so bile tri točke na tekmi proti Celjanom nujne, če želi tudi v prihodnji sezoni igrati v slovenski prvi ligi. Na četrtem letošnjem medsebojnem prvenstvenem obračunu so triglavani prišli do druge zmage (4:3), dvakrat pa so slavili tudi Celjani. Obe ekipi sta obračun končali brez obeh trenerjev, Damjana Romiha na celjski strani in Siniše Brkiča na kranjski.

Koprčani do pomembnih točk v bitki za 3. mesto
Koprski nogometaši so v boju za tretje mesto dosegli pomembno zmago. Izbranci Milivoja Bračuna bodo po današnjem zmagoslavju v Šaleški dolini v zadnjih dveh tekmah najprej na domačem igrišču gostili kranjski Triglav in nato gostovali pri prvaku iz Maribora, medtem ko Velenjčane najprej čaka gostovanje v Novi Gorici, v zadnjem krogu pa bodo gostili Nafto.

-1
Največja ironija.. zdej so pa muraši pametni k jih je maribor nabiu 6-0... Btw. Sm veeeeeliik navijač olimpije! one life one love Olimpija Ljubljana
srebrnibreg
13. 05. 2012 16.42
+1
Če lahko Oliompija faše 4 komade jih tudi mura lahko 6.
dwarf3
13. 05. 2012 13.09
+9
Odlična tekma,odlično vzdušje , domače ekipe je potrebno podpirati ne pa pljuvati po slo ligi,ker glede na finančni vložek je dalec od tega da bi bila slaba.
Uwish
13. 05. 2012 13.01
+12
kaj pa ko 24 ur briše komentarje ko napišeš suport your local team!!!!!!!:) verjetn jih je strah da nebi več v otroci samo navijal za real in barco :) MI SMO MARIBOR!!!
buenos
13. 05. 2012 13.07
-8
hiterkstrela
13. 05. 2012 22.52
+1
blo kr dobro, sam iz ljubljane jih pa ni blo velik....
Atei
13. 05. 2012 12.23
-25
Za vse kvazi navijače maribora,samo tole vam bom napisal.Preveč ste v višavah,ne pozabite da se vsaka era enkrat konča,in končala se bo tudi era maribora,tako kot se je končala era barcelone,tako kot se je pred 8 leti končala era Reala,vsaka era ima svoj konec ;)...Zato ne biti tako vzvišeni,ker Maribor včeraj ni bil niti za odtenek boljši od Olimpije..me zanime kje bo 50% navijačov,ko se bo končalo vaše obdobje,... OLIMPIJA 4 LIFE!!! V PETI LIGI,ALI V PRVI LIGI OLIMPIJA ZA VEDNO
Mirhollio
13. 05. 2012 12.51
+9
Atei
13. 05. 2012 13.00
-1
Jaz imam življenje,sem stoprocenten da boljšega kot ti ;) drugače pa vse kar sem gor napisal je dejstvo ;)
-6
čestitke. ampak, če je to bilo regularno potem pa res...
+63
Super tekma!! Olimpija je prišla igrat- vidlo se je da rabi točke!! Ni se vstrašla ne atmosfere, ne ekipe za kar ji iskrano čestitam!! Maribor na žalost svetlobna leta pred ostalimi kar nazorno kaže lestvica +22 kot tudi razlika v golih ki je preko +50. Za dobro slovenskega nogometa upam da bodo tako v Ljubljani, Murski, Kopru, Celju... in ostalih mestih po Sloveniji delali na dobrem nogometu in se čez par let približali Mariboru. Maribor sedaj res obira sadove načtnega dela in je dober primer vsem slovenskim klubom da se kljub recesiji da narediti dober kllub ki je lahko finančno stabilen!!! Brez hvale lahko rečem da je NK MARIBOR trenutno največji klub in športna institucija v Sloveniji v bilo katerem športu!! Olimpija je pokazala da nima slabe ekipe in da ko je v igri derbi in dodatni motiv zana bit še kako nevarna. Sedaj jo čakajo še težke tekme za 2. mesto v prvenstvu!! Vsi trije kakndidati za 2. mesto si zaslužijo Evropo saj so se celo leto pošteno borili tako da nebom izpostavljal favorita!! Je pa dejstvo da vsi trije rabijo Evropo ki s temi par tekmami zagotavlja dodatne prepotrebne Evre v klubskih blagajnah!!! Kaj na rečem!! Pokal od ponosa ko sem videl na dresih nad grbom zvezdico!!! 12.5.2012 gre v zgodovino in prva zvezdica!! Edino vprašanje je ali bomo mi prej dosegli drugo zvezdico kot katerikoli klub v Sloveniji prvo!!! Po mojem mnenju nam naslednjih 3-4 leta skoraj ne more noben nič v prvenstvu!! Težko bodo nam pariprali. Upam da se motim kr sej je lepo ko Maribor vodi na lestvici!! Samo gledat derbi ko ma Maribor 19 točk prednosti pred drugo ekipo ni enako.... Lep pozdrav EN KLUB EN ČAST!!!!!!!!!!!!!!
aki10
13. 05. 2012 11.30
+24
Lepo povedano, čestitke iz Ljubljane od večnih rivalov ;)
Stajerci007
13. 05. 2012 11.31
+13
mat33c
13. 05. 2012 11.35
+12
Vsa čast za tak komentar... Tu ni kaj več dodati...
buenos
13. 05. 2012 12.15
+7
stajerci 007 očitno objektivni štajerci ne obstajate samo v pravljici ;) ja,lepo napisano,edino uno na koncu,da vam 3-4 leta nihče nič ne more ...hm,spomni se malo nazaj,ko ste se uvrstili v lp,takrat smo vsi mislili,da bo vaš primat trajal najmanj desetletje,pa je gospod Jagodnik hitro pokazal,kako se stvarem (ne)streže...pa je prišlo obdobje gorice,domžal,kopra...jaz osebno si resnično želim,da bi videl čim več takšnih tekem v naši ligi,kot je bila včerajšnja,pa se nam za prihodnost nogometa ne bo treba bati
Stajerci007
13. 05. 2012 12.32
+10
ja, vsaka šola nekaj stane in gospod Jagoda in Fundak sta nam jo drago prodala. Skoraj tako drago kot Jurij vam vašo. Tudi sami smo bli na robu propada in se tu nekaj naučili. Jaz srčno upam da bo to obdobje krajše kot 3-4 leta... kr taka razlika je brezveze-sem navijač in če pošteno zgubimo pač sitsnemo roko boljšemu. na žalost je pač situacija trenutno taka da ste vi prisiljeni prodajat najboljše igralce za to da bo klub ostal na nogah- Mariboru pač trenutno ni to takšna nuja. Primer je Velikonja- čakali smo ga 2 leti da se mu je odprlo ( poškodbe, forma,.... ) ampak sedaj se vrača in kaže zakaj smo verjeli v njega. Ne smemo pa pozabit da vsak tak igralec stane kar nekaj denarja ko je poškodovan- in na žalost drugi klubi trenutno nimajo te finančne moči da bi lahko imeli take igralce v klubih.. Upam da se tako Olimpija, Mura.. in ostali klubi čimprej sanirajo in da čez dve leti gledamo direkten duel za prvaka ko bo razlika 1-2 točki- ne pa 19!!!! EN KLUB ENA ČAST!!!
buenos
13. 05. 2012 12.43
+6
takšno smo gledali l.2000,zadnje kolo,zeleni in vijolični za bežigradom...Prale vijola trener Olimpije...da ga nismo sedaj skenslali,bi včeraj gledali bunker zelenih,in glede na težavnost igrišča,možnih 0-0...točka bi bila velika,zame in za marsikaterega ljubitelja okroglega usnja pa totalna polomija...drugače pa,če se še enkrat dotaknem včerajšnje tekme,jeziček na tehtnici v vašo korist je prevagal Etien,ki je dokazal,da je,vsaj za moje pojme,najboljši golgeter naše lige...pa mogoče tudi nebi,da ste imeli handanoviča na golu...skratka,dali so mi veselje,da v četrtek ponovno povlečem desetaka iz denarnice pred hiško v stožicah,na kateri piše - vstopnice
Atei
13. 05. 2012 14.33
+4
Na tisti tekmi sm biv,in k ga je sztepanovics zabov se mi je podru svet,deset minut upanja pa je takrat vrnil se mi zdi da Cime,al pa rakovič...tista je bla tekma vseh tekem v slovenski ligi zagotovo