Wengerja čaka disciplinski postopek zaradi razžalitve sodnika

London, 23. 01. 2017 21.31 |

T.Š./STA
3

Angleška nogometna zveza (FA) je proti trenerju londonskega Arsenala Arsenu Wengerju sprožila disciplinski postopek zaradi zaradi razžalitve sodnika na tekmi Premier League. Francoza na klopi topničarjev čaka zaslišanje in kot kaže tudi disciplinska kazen.

Arsene Wenger
Arsene Wenger FOTO: AP

Arsene Wenger je na nedeljski prvenstveni tekmi proti Burnleyju (2:1) razžalil in celo odrinil četrtega sodnika Anthonyja Taylorja. Trener Arsenala je moral sicer že pri izenačujočem zadetku Burnleyja po polčasu predčasno na tribuno, saj je bil do delivcev pravice preveč oster.

Sodniki so Burnleyju po polčasu ob eni od akcij dodelili prosti strel, kar je Wengerja krepko ujezilo, svoje nezadovoljstvo pa je znesel nad sodniki in moral zato predčasno s klopi. Po tekmi se je Wenger za svoje obnašanje sicer opravičil: "Žal mi je za vse. Moral bi biti tiho in mirno oditi domov, zato se za vse skupaj opravičujem. Vse skupaj ni bilo tako hudo. Rekel sem nekaj, kar slišiš v nogometu vsak dan. Vendar v devetih od desetih primerih te ne pošljejo na tribuno. Ampak zgodilo se je in moral bi biti tiho."