Vučinić staro damo popeljal v pokalni finale

Torino, 20. 03. 2012 23.09 |

Nogometaši torinskega Juventusa so se po podaljšku vendarle uvrstili v finale italijanskega pokala. V polfinalu so bili v dveh dvobojih boljši od italijanskega prvaka AC Milana. Potnika v finale je po podaljšku odločil Mirko Vučinić.

Nogometaši torinskega Juventusa so na povratni tekmi polfinala italijanskega pokala proti AC Milanu hodili po robu 'prepada', a se po podaljšku vendarle veselili napredovanja v veliki finale. Čeprav so se na San Siru veselili zmage z 2:1 – oba gola za staro damo je zabil Martin Cacares – so doma po vodilnem golu Alessandra del Piera nekoliko zaspali. Četa Masimilliana Allegrija se je počasi dvigovala, čakala na priložnosti in jih v nadaljevanju tudi dočakala.

Nogometaši AC Milana so bili sredi Torina blizu presenečenja.
Nogometaši AC Milana so bili sredi Torina blizu presenečenja. FOTO: Reuters

Najprej je v 51. minuti izid poravnal Djamel Mesbah, v 81. minuti pa je na 2:1 povišal Maxi Lopez in tako poravnal izid s prvega polfinalnega obračuna. Rossoneri so si do konca rednega dela priigrali še nekaj priložnosti – najlepšo je imel prav strelec drugega gola –, a mreža Marca Storarija se ni zatresla, tako da je sledil podaljšek. Bolj sveži v dodatku igralnega časa so bili varovanci Antonia Conteja, ki so na svojem stadionu prevzeli pobudo, zaigrali na vso moč in s super zadetkom je po šestih minutah igre za končnih 2:2 zadel Mirko Vučinić.

Črnogorec je imel že med samo tekmo nekaj lepih priložnosti, a nikoli ni bil dovolj natančen, v pomembnem trenutku pa je s svojo desnico natančno udaril z velike razdalje in Marco Amelia je bil ob njegovem projektilu brez moči.

KOMENTARJI (57)

MANCHESTER UNITED <3
21. 03. 2012 18.20
+0
smejte se milanisti, kaooo nič vreden pokal in take!!!! zaomnite si to da ma juventus 29 scudettijov ahhahahahaahahah a milan samo 18 al 19 nevem točno!!!!
mare.florida
21. 03. 2012 18.54
-1
28 pa res...ste pa v lgi prvakov pravi palčki proto AC MILANU... po tolikih letih ste se končno zbudili,predvsem kvazi navijači. FORZA MILAN!!!
21. 03. 2012 18.58
+0
Pardon celo 27 naslovov ima in le 2 evropska.Milan jih ima 7.Tako Klemen zdaj lahko pametuješ.Letos bo naš scudeto in to šteje!!!
-3
Če bi zmagali bi bili glasni,sedaj pa govorite da je to "nepomembna lovorika", da bodo prišparali na močeh igralci... a v resnici če bi jim bilo vseeno nebi igrali 120 minut za prazen nič igralci Milana!!! Lovorika je, pa rečte kar hočete.. ;) in še nekaj za finale kokr vem je samo ena tekma, tako da verjem da bi bili raje na drugačnem položaju,kokr 120 minut + prva tekma za prazen nič ;)
21. 03. 2012 15.42
+0
Nič hudega če je Milan izgubil,saj je to tretje razredni pokal.Važno je da osvojijo scudeto in da igrajo še v L.P. Pa še pol ekipe je manjkalo na tej tekmi.Bolje je šparat moči za kaj bolj prestižnega. FORZA MILAN!!!!
taoora
21. 03. 2012 13.25
+1
la vecchia ladrona ;) ne ne, čestitke juvetu, srečno u finalu. milan je prou da je izpadu, s 10 poškodovanimi nemoreš tekmovat v treh ligah..serie a bo naša, liga prvakou pa tud ;)
+9
čim več zmag Juvetu, da se odolži barabiji, ko so ga poslali v vaško ligo, Milanu pa spregledali še večje batrabije.
+7
zdej so dobili milanisti lekcijo od juveta,pol pa še bodo od Barce!!!
+7
kot navijač juventusa pravim, da je bla tekma izenačena, tako da nobeden ni dal lekcijo nobenemu!!!
Juve11
21. 03. 2012 14.23
+4
Napredoval je Juve,...bil je boljši v dveh medsebojnih tekmah in je v finalu. To je to!
+0
Juve je igral dobro samo v prvem polčasu v drugem pa ni pokazal nič,saj to je pokazalo tudi ko je milan 2-krat zadel in to taki nogometaši ki ne igrajo v prvi postavi milana. čeprav sem velik navijač milana pa sem po eni strani vesel da so izpadli saj zdaj lahko vse vržejo na ligo prvakov,ker verjamem da bo milan uspešnejši
suta.typer
21. 03. 2012 11.07
+6
a na podaljške si pozabil napisat, da milan je pokazal manj kot nič, samo v podaljšku bi lahko juve zabil 3-4 gole glede na šanse!!
taoora
21. 03. 2012 13.30
+1
glede na postavo, se čudim da so lahko zdržali sploh 90 minut. seedorf ki ponavadi ni zmožen igrati 20 minut je igral 120 minut..useeno, juve je igral bolše u podalšku
janezdollar
21. 03. 2012 09.02
-8
hvala bogu, da nismo šli v finale...te nepomembne tekme bi nas samo še bolj utrudile...zdaj je treba stisniti tam, ki je pomembno...LP in Serie A...
stermyyyyy
21. 03. 2012 09.22
+8
v LP prvakov bo zlo tezka za vas. oz. sem preprican da vas bo barcelona izlocila... in kot navijac juventusa, bom na cetrfinalni tekmi navijal za ac milan in ne za barco! bomo enkrat skupej navijal:)
rosson3r
21. 03. 2012 11.22
+2
no ja ni hvalabogu da smo izpadli sej bi bila samo še ena tekma več in to finale mogli bi že prej izpadt če mene uprašaš...
taoora
se strinjam, juvetu pa srečno u finalu ;)
DelPiero10
21. 03. 2012 18.01
+1
120 minut so se igralci mučili dobesedno za prazen nič? in prtaviš da je to nepomembna lovorika.. ? derbi je derbi.. Sicer je pa kokr vem finale, samo ena tekma, tako da ... :)
Juve11
21. 03. 2012 00.40
+7
Bravo JUVE!! sicer pa lepa tekma...in mojstrovina Vučinića! Izločit Milan je prav poseben gušt! JUVE v finalu... ciao-ciao Milan! :)
adrian.
21. 03. 2012 09.07
-2
Milan v četrtfinalu LP in 1. v Serie A!!!
Juve11
21. 03. 2012 14.26
+2
trenutno...Campionato je še dolg..sicer pa niste uspeli premagat Juventusa v 4. medsebojnih tekmah. Učiraj je blo nekaj delno no...ma Juve je napredoval in to šteje! :)
Koturoc
21. 03. 2012 00.26
+3
Čestitke Juventusu za uvrstitev v finale Coppe... Pričakovano, kajti treba je razumeti, da ima Milan opravka z nekoliko resnejšimi tekmami tako v prvenstvu kot LP ter možnost osvojiti kakšno... Prestižnejšo lovoriko
suta.typer
21. 03. 2012 00.20
+4
zelo všečna tekma in čestitke obema ekipama za borbenost. sem pa zelo vesel da je juve v finalu! FORZA JUVE!!!
taoora
21. 03. 2012 13.29
milan je taktično odigral in spočil vse nosilce igre..čestitke useeno :D
cocowski
21. 03. 2012 00.19
-9
spet slaba taktikaa alegrija, v sredini aqilani adijo pamet, nocerino bi ga mogel takoj menjat, mesbah razen gola nič od njega sodniki so absolutno na strani juveta zadnje tri derbije v glavnem juve se je nocoj boril z podpovprečnim milanom in igralci iz zlate dobe, poškodovanih je 12 igralcev milana pato, boateng, robinho, že to dotsti pove kje so še ostali najbolj pomembno je da nismo izgubili forza milan
Miha Lazar 1
21. 03. 2012 00.48
+3
ma sej ni tok pomembna tekma zato pa je bolj slabša postavitev. NAjbolj važn je da se nasledno sredo odrežejo kot se morjo! :D