Vseslovenski derbi Chievu

Verona, 15. 01. 2012 17.04 |

V 18. krogu Serie A je Chievo na domačem igrišču premagal Palermo (1:0) in se s šesto prvenstveno zmago na prvenstveni lestvici zavihteli pred prvoligaša s Sicilije. Sploh prvič so na srečanju italijanskega prvenstva hkrati zaigrali kar štirje Slovenci.

Boštjan Cesar
Boštjan Cesar FOTO: Reuters

Prvič v zgodovini italijanskega prvenstva se je zgodilo, da so hkrati zaigrali štirje Slovenci. V vrstah Chieva sta srečanje začela tako Bojan Jokić kot tudi Boštjan Cesar, v vrstah gostov pa Josip Iličić in Armin Bačinović. Jokić, Cesar in Iličić so odigrali celotno srečanje, Bačinovića pa je v 77. minuti zamenjal Nicolas Bertolo. Uspešnejši so bili nogometaši iz Verone, srečanje pa je odločil vezist Paolo Sammarco v 50. minuti. Chievo se je z novimi tremi točkami (23 točk) na prvenstveni lestvici zavihtel pred Palermo (21 točk).

Chievo – Palermo 1:0 (0:0)