Vse v znamenju štirice, Maribor s štirmi goli slavil na četrti pripravljalni tekmi, Olimpija in Krško pa sta si zabila po štiri gole

Maribor, Umag, 28. 01. 2017 19.00 |

Na umetni travi Ljudskega vrta se je Maribor že na četrti pripravljalni tekmi pomeril z HNK Gorico, po dokaj neuspešnem prvem polčasu pa so vijoličasti v drugem poskrbeli za kar lep šopek zadetkov (4:1), s katerimi so kronali začetni del priprav pred drugim delom sezone. Svojo tretjo pripravljalno tekmo pa so odigrali tudi nogometaši Olimpije, ki so v Umagu remizirali s Krčani (4:4).

Vijoličasti so se ob četrtem dejanju pripravljalnega obdobja pomerili z drugoligašem iz Hrvaške in povedli že v uvodnih minutah tekme. Dare Vršič je z lepo podajo iz prostega strela zaposlil Marcosa Tavaresa, ki je z natančnim udarcem z glavo žogo usmeril v desni kot vrat. Štiri minute za tem so se odzvali tudi gostje in zatresli mrežo Maribora, vendar so se zaradi nedovoljenega položaja veselili zaman. Svoj namen pa so zato dosegli v 14. minuti, ko je s spretnim odzivom predložek pred vrata Jasmina Handanovića preusmeril Benjamin Tatar. Živahno dogajanje se je nadaljevalo z nizom akcij vijoličastega moštva. Najprej je z glavo poslal žogo čez prečko Vršič, lepo akcijo Žana Celarja pa je zaustavil vratar gostujočega moštva. Slednji je ustavil tudi priložnost Marka Šulerja z roba kazenskega prostora, Aleks Pihler pa je v naslednjem poskusu za nekaj centimetrov zgrešil cilj. V drugem polčasu so se vijoličasti vendarle zbrali in lepe akcije kronali tudi z zadetki. Za utrditev zmagovalnega niza je v 51.minuti poskrbel Milivoje Novaković, ki je z dobro odmerjenim udarcem izkoristil podajo Denisa Šmeja. Le štiri minute kasneje je slednjega v uspešni akciji po desni strani in prodorom v kazenski prostor grobo zaustavil Oliver Sumić, po uspešno izvajani enajstmetrovki pa se je med strelce vpisal Dino Hotić. Tekmeci kmalu niso več uspeli zaustavljati napadov varovancev Darka Milaniča in v 77. minuti so gostje še četrtič pobrali žogo iz mreže, novega gola pa se je veselil Novaković. Maribor po četrti odigrani tekmi potuje v Turčijo, kjer bodo nogometaši opravili še osrednji del priprav pred pričetkom nove sezone Prve lige.

Milivoje Novaković se je podpisal pod dva zadetka na pripravljalni tekmi proti HNK Gorici. FOTO: Miro Majcen

Z intenzivnimi pripravami pred nadaljevanjem Prve lige Telekom Slovenije pa nadaljujejo tudi aktualni državni prvaki iz Ljubljane. Olimpija se je na svoji tretji pripravljalni tekmi v Umagu
pomerila še z enim slovenskim prvoligašem, in sicer ekipo Krškega. Krčani so se v minulih dveh sezonah že večkrat dokazali, da so neugoden tekmec za ljubljanske nogometaše. Nenazadnje so prav Krčani s točko v Stožicah preprečili, da bi Olimpija drugič zapored osvojila jesenski naslov. Po dveh prepričljivih zmagah nad Zagrebom (3:0) in Dobom (7:0), pa so varovanci Luke Elsnerja tokrat prvič ostali brez zmage, za nameček pa so morali kar štirikrat po žogo v svojo mrežo. Ljubljančani so sicer v 17. minuti povedli preko Marka Vukčevića, a je izid kmalu za tem z uspešno izvedeno enajstmetrovko poravnal Martin Kramarić. In isti igralec je v 42. minuti povedel Krčane v vodstvo z 2:1. Še pred iztekom polčasa pa je drugi zadetek za državne prvake prispeval Leon Benko, ki je tako kot Kramarić, uspešno izvedel enajstmetrovko.Goliada se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Najprej je Olimpijo s pravo mojstrovino v vodstvo popeljal Mario Jurčević, kmalu za tem pa je Danijel Miškić povišal prednost na 4:2. A Posavci se niso predali in preko Filipa Dangubića in Jana Gorenca prišli do zasluženega izenačenja. Končni rezultat je bil torej 4:4.