Vroč slovenski derbi na Siciliji brez zmagovalca

Palermo, 24. 10. 2015 22.48 |

V devetem krogu italijanske Serie A sta se Palermo in Inter razšla brez zmagovalca (1:1). Vso tekmo so na Siciliji odigrali kar trije Slovenci. V obrambi rožnatih sta svoje naloge dobro opravila Siniša Anđelković in Aljaž Struna, medtem ko je Samir Handanović ob dveh strelih Palerma v okvir njegovih vrat enkrat moral po žogo.

Obramba Palerma, vključno z Anđelkovićem (na sliki desno), je v prvem polčasu delovala brezhibno. FOTO: Reuters

Inter, ki v prvem polčasu sploh ni sprožil v okvir domačega čuvaja mreže Stefana Sorrentina, je sicer tekmo zaključil zgolj z desetimi možmi v polju, potem ko je bil v 79. minuti izključen branilec Jeison Murillo. Vodilni gol za Inter je prispeval hrvaški vezist Ivan Perišić, za izenačenje na 1:1 pa je poskrbel zimzeleni Alberto Gilardino.

Palermo – Inter 1:1 (0:0)