Zagreb, 11. 10. 2013 06.30 |

T.V./T.Š.
93

Belgijska nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu v Zagrebu z 2:1 ugnala Hrvaško. Oba gola za goste, ki so si krog pred koncem že zagotovili nastop v Braziliji, je zabil Romelu Lukaku. Turčija je v gosteh z 2:0 premagala Estonijo.

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku FOTO: Reuters

Belgijska izbrana vrsta je na Maksimirju znova izpostavila slabosti "ognjenih" in v dodatno nemilost pahnila med navijači zelo nepriljubljenega selektorja Igorja Štimca. Krvnik domače reprezentance je bil Romelu Lukaku, ki si v zadnjih dveh sezonah nikakor ne uspe zagotoviti mesta v ekipi Chelseaja. Napadalec, ki v tej sezoni kot posojen igralec nastopa za Everton, je hrvaškega vratarja Stipeta Pletikoso prvič ugnal v 15. minuti. Veliko napako je storil Ivan Perišić, Steven Defour je lepo podal do Lukakuja, ki je hladnokrvno preigral vratarja in žogo poslal v nebranjeno mrežo. Varovanci Marca Wilmotsa so prednost podvojili še pred koncem prvega polčasa. 20-letni otrok Anderlechta Lukaku je brezkompromisno stekel proti golu in še drugič matiral Pletikoso. Gostitelji so si prvo pravo priložnosti priigrali šele ob koncu prvega dela igre, ko je poskus Maria Mandžukića po podaji Ivana Rakitića ubranil Thibaut Courtois.

Tudi v drugem polčasu o pričakovani ofenzivi "kockastih" ni bilo ne duha ne sluha in Belgijci so brez večjih težav nadzirali potek dogodkov. Ob tem so bili za vrata Pletikose nevarni iz protinapadov. Nekaj upanja vsaj za točko je Hrvatom vlil rezervist Niko Kranjčar z močnim in natančnim udarcem z roba kazenskega prostora. Kaj več gostiteljem več ni uspelo sestaviti in belgijski nogometaši so si zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu v Braziliji. Za ta uspeh bi jim zadostoval že neodločen izid. To bo za Belgijce že 12. nastop na svetovnih prvenstvih.

V večernem sporedu je bila na sporedu tekma med Estonijo in Turčijo.Turška nogometna reprezentanca je rutinirano opravila svojo nalogo v Talinu in zanesljivo premagala gostitelja Estonijo z 2:0. V prvem polčasu je v 23. minuti Turke v vodstvo popeljal Umut Bulut, na začetku drugega polčasa pa je Burak Yilmaz povišal na 2:0, kar je bil tudi končni izid tekme.