Olimpija boljša od Rudarja

Maribor/Ljubljana, 10. 03. 2012 18.16 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši Maribora so v 23. krogu slovenske prve lige prišli do prve zmage v jesenskem delu prvenstva. Vijoličasti so pred domačimi gledalci z 2:1 ugnali Domžale. Nove tri točke so vknjižili tudi nogometaši Olimpije in Mure.

Dalibor Volaš je s svojim 13. golom v tem prvenstvu Mariboru prinesel zmago.
Dalibor Volaš je s svojim 13. golom v tem prvenstvu Mariboru prinesel zmago. FOTO: Damjan Žibert

Vodilno moštvo slovenske prve lige je po slabem začetku spomladanskega dela in porazu v Kranju vendarle razveselilo svoje privržence. Mariborčani niso blesteli, bili pa so toliko boljši, da so tri točke ostale v Ljudskem vrtu. Mož odločitve je bil Dalibor Volaš, ki je v 61. minuti zadel za končni rezultat 2:1. V uvodnih minutah so imeli pobudo gostitelji, a so kljub temu prvi resno zapretili gostje iz Domžal. V 13. minuti se je za strel z razdalje odločil Igor Radovanović in zadel prečko. Po nekaj neuspešnih zaključkih je varovancem Darka Milaniča uspelo povesti osem minut pred koncem prvega polčasa. Martin Milec je z desne strani poslal visok predložek, najvišji v skoku pa je bil Etien Velikonja, ki je z glavo žogo poslal v desni spodnji kot vratarja Vidmarja. Ob koncu polčasa so bili nevarni tudi gosti, kar se jim je obrestovalo v 45. minuti. Po kotu z leve strani je žoga prišla do Darka Zeca, ki jo je z desne strani poslal pred gol, tam pa se je najbolje znašel Saša Živec in jo iz bližine poslal v mrežo.

Mariborčani so v drugem polčasu že od prvega sodnikovega žvižga goste potisnili na njihovo polovico oziroma pred kazenski prostor. Toda pravega strela proti vratarju Nejcu Vidmarju ni bilo. Pobudo so realizirali šele v 61. minuti. Spet je Milec poslal predložek z desne strani, gostujoča obramba je slabo reagirala, Volaš pa se je najbolje znašel in žogo iz bližine potisnil v mrežo. Goran Cvijanović je zapravil priložnost, da bi v 74. minuti dokončno odločil zmagovalca. Po podaji Aleša Mertlja se je znašel sam pred Vidmarjem, a mu je ta strel ubranil. Cvijanović je imel šest minut pozneje novo priložnost, vendar je njegov strel z desetih metrov končal visoko nad golom. Trener Darko Birjukov je v zadnjih minutah okrepil napad z Damirjem Pekičem. Toda za rezultatsko spremembo je zmanjkalo časa, Vidmar pa je dvakrat posredoval pri strelih Milca in Marcosa Tavaresa.

Roman Bezjak in soigralci so proti Nafti iztržili zgolj točko.
Roman Bezjak in soigralci so proti Nafti iztržili zgolj točko. FOTO: Damjan Žibert

Remi v Areni Petrol

V Areni Petrol, kjer se je zbralo približno 500 gledalcev, sta se pomerila osmo- in devetouvrščena ekipa prvenstva. Medtem ko so si Celjani želeli povečati prednost pred dnom lestvice, pa so Lendavčani v mesto ob Savinji dopotovali z željo po približanju moštvom s sredine lestvice. Ne enim ne drugim se želje niso uresničile. Oboji so v tekmečevo mrežo – in to že v prvem polčasu – poslali po eno žogo. Pri gostih jo je Blaž Dolinar, pri domačih pa Klemen Medved. V 31. minuti so povedli Lendavčani, potem ko je bil po kotu v kazenskem prostoru najvišji Dolinar in z glavo matiral celjskega vratarja. Toda vodstvo je zdržalo le deset minut, saj se je na drugi strani med strelce vpisal Medved, ki je prišel do žoge po ostri podaji Romana Bezjaka z desne strani. Do konca tekme sta si ob moštvi priigrali še nekaj priložnosti, a mreži se več nista zatresli.

Brez golov v Kopru

Primorski derbi se je tokrat končal brez zadetkov. Obe ekipi sta nastopili precej oslabljeni, bolje pa so srečanje začeli domači. V 7. minuti sta Adnan Aganovič in v 20. minuti Ivica Guberac streljala od daleč, a sta bila oba nenatančna. V 28. minuti so prvič konkretno poskusili tudi gostje, ko je Rok Buzeti streljal z roba kazenskega prostora, a je bil vratar Ermin Hasič na mestu. Najnevarnejša priložnost v prvem polčasu je sledila v zadnjih sekundah, ko je po predložku Aganoviča streljal Siniša Linič, gostujoča obramba pa je žogo izbila z golove črte. V nadaljevanju srečanja so prvi zapretili koprski nogometaši. Po kotu je z glavo poskusil Damir Hadžič, Rok Buzeti pa je z golove črte žogo zbil z nevarnega območja. Štiri minute kasneje je dobro streljal gostujoči vezist Goran Galešič s približno 20 metrov, z dobro obrambo pa se je spet izkazal Hasič. V 60. minuti je Daniel Marčeta lepo podal do Davorja Bubanje, ki je sam stekel proti gostujočemu golu, toda preveč okleval in Arif Zarifovič je žogo v zadnjem trenutku izbil v avt. V končnici srečanja sta sledila še dva poskusa po prekinitvah, toda Welle Ndiaye in Hadžič sta bila nenatančna.

Mura vse opravila v prvem polčasu

Kranjčani, razbremenjeni in na krilih senzacionalne zmage nad Mariborom, so iskali nove točke v Fazaneriji, kjer so v prvem medsebojnem srečanju tekoče sezone slavili zmago. Tokrat jih niso dobili. Domači so z goloma v drugem polčasu tekmo nagnili v svojo korist in se z novimi tremi točkami povzpeli na tretje mesto prvenstvene lestvice. Triglav, ki je tekmo končal brez izključenega Martina Šušteršiča, ostaja trdno na zadnjem mestu.

Dare Vršič je zadel z bele točke.
Dare Vršič je zadel z bele točke. FOTO: Damjan Žibert

Olimpija vknjižila nove tri točke

Ljubljanska Olimpija je na drugi spomladanski tekmi vpisala še drugo zmago. Po "kanonadi" v Lendavi je tokrat zabila "le" dva zadetka, ki pa sta bila dovolj za 11. zmago v sezoni. Drugouvrščena ekipa prvenstva je oba zadetka zabila v končnici prvega polčasa, Velenjčanom pa je v drugem delu uspelo le ublažiti deveti poraz sezone, po katerem ostajajo na petem mestu.

Celje – Nafta 1:1 (1:1)