Sydney, 10. 01. 2015 13.08 |

V prvem krogu azijskega nogometnega prvenstva v Avstraliji je v skupini A Južna Koreja premagala Oman z 1:0 (1:0), s tem izidom pa sta v skupini B zmagala tudi Uzbekistan, ki je premagal Severno Korejo, in Kitajska po slavju s Saudsko Arabijo.

• Vrhunci tekme Južna Koreja - Oman
    01:57
    Vrhunci tekme Južna Koreja - Oman
  • Vrhunci tekme Uzbekistan - Severna Koreja
    02:01
    Vrhunci tekme Uzbekistan - Severna Koreja

V Sydneyju je v močnem deževju edini zadetek za Uzbekistan, ki je bil bistveno boljši tekmec, dosegel Igor Sergejev v 62. minuti. Potem ko uzbekistanski reprezentanci ni uspelo povišati vodstva, pa je v zadnjem napadu Ignatij Nesterov preprečil zadetke Paka Kwanga Ryonga iz ene izmed redkih priložnosti Severne Koreje. V drugi tekmi skupine je prav tako padel le en zadetek. V Brisbanu je Kitajski zmago zagotovil Yu Hai (81.).

V Canberri je edini zadetek dosegel Cho Young Cheol v dodatnem delu prvega polčasa, vratar Južne Koreje Kim Jin Hyeon pa je v zadnjih sekundah tekme po strelu z glavo Amada Al Hosnija preusmeril žogo v prečko in preprečil izenačenje. Južna Koreja je zadnji azijski naslov osvojila leta 1960.

S tekmo med Avstralijo in Kuvajtom se prvenstvo pričelo 9. januarja, po pričakovanju pa so gostitelji turnirja in nosilci skupine A na prvem obračunu upravičili vlogo favorita in zmagali s 4:1 (2:1). Slovenec Jaka Ihbeisheh (v Palestini ga pišejo kot Hbaisha) bo s Palestino prvo tekmo igral v ponedeljek proti Japonski.