New York, 25. 07. 2013 14.29 |

Nogometaši ZDA in Paname so finalisti letošnjega zlatega pokala, prvenstva Severne in Srednje Amerike ter Karibov (CONCACAF). V drugem polfinalu je ekipa ZDA v Arlingtonu v Teksasu s 3:1 premagala Honduras in se bo za naslov pomerila s Panamo, ki je z 2:1 premagala Mehičane, branilce naslova.

Za ekipo ZDA, ki bo že petič zapored igrala v finalu tega tekmovanja, sta zadela Landon Donovan v 27. in 53. minuti ter Eddie Johnson v 11. minuti. Slednjemu je podal Donovan, najboljši igralec srečanja. Za Honduras je zadetek dosegel Neryja Medie v 52. minuti.

Landon Donovan je bil najboljši mož reprezentance ZDA.
Landon Donovan je bil najboljši mož reprezentance ZDA. FOTO: Reuters

Panama je izločila dvakratne zmagovalce in branilce naslova iz Mehike, ki so ZDA ugnale v zadnjih dveh finalih leta 2009 in 2011. Mehičani so sicer prevladovali, Panama pa je povedla z golom Blasa Pereza (13.). Luis Montes je v 26. minuti izenačil, Roman Torres pa je Panami prinesel zmago v 61. minuti.