Sydney, 02. 11. 2014 14.09 |

Nogometaši Western Sydney Wanderers so kot prvi avstralski klub v zgodovini osvojili azijsko ligo prvakov. Potem ko so prvo tekmo finala dobili z 1:0, so na povratni tekmi pred domačimi navijači z Al-Hilalom iz Savdske Arabije remizirali (0:0), kar je bilo dovolj za zgodovinsko slavje.

Že pred Al-Hilalom so Western Sydney Wanderers na poti do finala med drugim izločili tudi lanske zmagovalce azijske lige prvakov, zmagovalce leta 2012, prvake japonskega prvenstva in tudi lanske finaliste. Z osvojitvijo lige prvakov se je moštvo iz Sydneyja že uvrstilo tudi na klubsko svetovno prvenstvo, ki bo decembra v Maroku.