München, 04. 02. 2015 11.57 |

Po hudem porazu proti Wolfsburgu na uvodni tekmi spomladanskega dela Bundselige je Bayern še enkrat ostal brez zmage. Tokrat so varovanci Pepa Guardiole tekmo končali le z deseterico igralcev in remijem proti Schalkeju (1:1).

Münchenski Bayern se je v drugem krogu po zimskem premoru pomeril s Schalkejem. Bavarci so jesenski del odigrali bravurozno in si priigrali lepo točkovno prednost na vrhu tabele, po premoru pa so že na drugi zaporedni tekmi "grešili". Najprej so visoko izgubili z Wolfsburgom, proti Schalkeju na domači Allianz Areni pa so iztržili le remi. Že v 17. minuti je Jerome Boateng s prekrškom ustavil Sidneyja Sama, glavni sodnik mu je pokazal rdeči karton in pot v slačilnico. Vratar Manuel Neuer je slab strel z bele točke Erica Maxima Choupo-Motinga ustavil.

Oba gola sta padla v drugem polčasu, povedel je Bayern z golom Arjena Robbna v 68. minuti, a je le štiri minute kasneje po kotu izenačil kapetan gostov Benedikt Höwedes. To je bil tudi končni izid tekme. Nizozemski strelec gola za Bayern ni bil zadovoljen z razpletom in je za Sky povedal: "Borili smo se, Schalke pa se je branil s svojo ultra obrambno igro in si ni zaslužil točke. Igrali smo dobro, četudi smo imeli enega manj na igrišču. Vseeno ne bi smeli dobiti gol za izenačenje, to je bila naša napaka in moramo biti samokritični."