Santiago, 30. 06. 2015 07.43 |

Čile je prvi finalist južnoameriškega prvenstva. Na tekmovanju na domačem terenu so v Santiagu v polfinalu premagali večne tekmece iz Peruja z 2:1. Junak gostiteljev prvenstva je bil Eduardo Vargas, ki je dosegel oba gola.

Čilenci slavijo novega nogometnega junaka Eduarda Vargasa, ki je obrambo Peruja potopil z zadetkoma v 42. in 64. minuti ter Čile še bolj približal izpolnitvi sanj o prvem šampionskem naslovu na Copi Americi v 99 letih neuspešnih poskusov. Čilenci so kar 28 let morali čakati na uvrstitev v finale Cope Americe. Za vse tri zadetke na polfinalni tekmi so poskrbeli nogometaši Čila, saj je Peru v 60. minuti dosegel izenačenje po zaslugi avtogola Garyja Medela.

"Gre za zgodovinsko zmago. Mogoče je res, da nismo igrali najlepšega nogometa, vendar pa je bila to tekma za vse ali nič in smo si zelo želeli to finale. Vedeli smo, da bo težko," je dejal kapetan Čila Claudio Bravo.

Peru je v uvodnih minutah obračuna zapravil veliko priložnost, ko je Jefferson Farfan v deveti minuti z glavo streljal proti čilski mreži, a je žoga zadela okvir vrat. Od 20. minute so Perujci igrali le z desetimi igralci, potem ko je moral Carlos Zambrano predčasno pod prho, saj mu je sodnik pokazal rdeči karton zaradi nevarne igre in prekrška nad Charlesom Aranguizom.

Eduardo Vargas se je tako veselil svojega drugega gola na tekmi.
Eduardo Vargas se je tako veselil svojega drugega gola na tekmi. FOTO: Reuters

Novi čilski junak je Vargas, ki je v prvem polčasu najprej izigral perujsko obrambo in zanko prepovedanega položaja, usodo Peruja pa je zapečatil v 64. minuti s pravo mojstrovino, ko je z dobrih 22 metrov udaril v zgornji levi kot perujske mreže, čuvaj perujske mreže Pedro Gallese je bil nemočen.

Čile bo nasprotnika v sobotnem finalu dobil po polfinalnem obračunu med Argentino in Paragvajem jutri zjutraj po slovenskem času.

+1
Že pred časom sem rekel, da Čile mora biti prvak in tako očitno tudi bo. Če bo treba bodo sodniki v finalu nasprotniku izključili dva igralca in še piskali penal za nameček.
slovenec76
30. 06. 2015 20.18
+1
Katastrofa katastrofa sam to lahk rečem.....igralec razspuca žogo pa mu prleti en pa u nogo zabije pa mal povalja pa evo marš pod prho! pa onega manijaka ko je kavaniju prst u rit porinu pol se pa valju ko ga sploh ni udaru bi nagnal z igrišč do konc življenja. Upam da jih u finalu dobijo po pi*ki od argentincev sam se lahko pripravijo da bojo igrali brez mesija recimo ker ko bo prešprintal obrambnega branilca bo tega 'pokosil' piš vetra ki ga bo ustvaril messi in nato bo pokasiral rdečega.....žalost tale turnir res!
vectron
30. 06. 2015 10.19
+23
Kako umazano prvenstvo, sodniki izgubljeni in nesposobni....že Urugvaj oškodovan, Peru pa še bolj...Jara za prst v r... dobi sam 3 tekme, kasneje mu še kazen zmanjšajo...Vidal bi moral že na samem začetku pod prho, ampak sodnik je kasneje poslal Zambrana....upam da gre Argentina v finale in ga tudi zmaga
pikachujekul
30. 06. 2015 12.48
+1
vectron...težka bo, da bo šla Argentina. Dans bojo sodniki imeli misijo Argentino domov poslat. Chile ma to prvenstvo, žal.Res, da niso imeli nekih težkih tekmecev, zdej, ali je to naključje ali ne, ne ve nihče. So pa igrali kar dobro in dosegli 13 golov že na petih tekmah, če se ne motim. Argentina pa samo 4 do zdej. Še proti Kolumbiji, ko so igrali zelo dobro, niso uspel iz igre gola dat. Če hoče Argentina osvojit Copo, more Messi začet čarat.
vectron
30. 06. 2015 13.18
+5
Glede polfinala sm prepričan da gre Argentina v finale, saj Paragvaj je dosti slabši od njih. Tisti remi 2-2 so srečno izvlekli proti Gavčem...glede finala, Čile je dober ampak žreb in sodniki so jih nekako privlekli v finale, tam pa se bo za njih tudi vse končalo
30. 06. 2015 13.40
+1
Čile lahko kamot zmaga tudi v finalu. Tam so možnosti 50/50
zbuks
30. 06. 2015 14.42
-2
če messi ne bo začel igrat, ne bo neč iz argentine ..
MM?
30. 06. 2015 14.49
+0
Mirno lahko rečem, da ima Mirns popolnoma prav.
30. 06. 2015 15.18
+1
zbuks...Messi je fenomalen, sam goli manjkajo..... preigravanja, podaje, vse je sam golov ni. Mislim da je pri Argentini največji problem, da ne znajo Messiju tiste zaklučne žoge podat. Predvsem di Maria. Pa Messi je premal sebičn. Skor vedno poda in hoče, da soigralci zadanejo. Sej mislim da bo zdej drugač. Messi igra na polno sam na pomembnih tekmah