Canberra, 15. 01. 2015 15.31 |

Ob Avstraliji, Južni Koreji in Kitajski so si danes na azijskem nogometnem prvenstvu v Avstraliji četrtfinale zagotovili še Združeni arabski emirati in Iran. ZAE so v 2. krogu z 2:1 premagali Bahrajn, Iran pa je bil z 1:0 boljši od Katarja.

Združeni arabski emirati so v Canberri povedli že po 14 sekundah prek Alija Ahmeda Mabkhouta, ki je dosegel svoj tretji zadetek na turnirju. V 26. minuti je za Bahrajn izenačil v Nigeriji rojeni Jaycee Okwunwanne, ki ga nekateri poznajo tudi pod vzdevkom Ronaldo, zmagoviti zadetek za ZAE pa je z avtogolom prispeval Bahrajnov kapetan Mohamed Hasan, ki je z glavo po prostem strelu premagal lastnega vratarja.

Na tekmi v Sydneyju pa je Iran premagal Katar z golom Sardarja Azmouna v 52. minuti, ki je v kazenskem prostoru z obratom lepo prišel do strela. Azmoun se je nekaj trenutkov zatem poškodoval in moral iz igre.

V petek bosta na sporedu obračuna v skupini D, vodilna Japonska se bo pomerila z drugouvrščenim Irakom, Jordanija pa se bo srečala s Palestino Jake Ihbeisheha.