Lizbona, 27. 05. 2013 08.02 |

Nogometaši Benfice so ostali še brez tretje trofeje, tako da bo zanje letošnja sezona ena najbolj nesrečnih do zdaj. Tokrat so izgubili finale portugalskega pokala. In spet je bil za njih usoden rezultat 1:2 ...

Potem ko so v sodnikovem podaljšku izgubili finale letošnje evropske lige proti Chelseaju, so brez državnega naslova proti Portu ostali v 93. minuti, danes pa so ostali še brez pokalne lovorike proti Vitorii iz Giumaraesa.

Bela Gutman, nekdanji trener Benfice in hkrati človek, ki je "odgovoren" za urok, ki bdi nad klubom iz Lizbone. FOTO:

Benfica je današnjo pokalno tekmo izgubila, potem ko je že kazalo, da ima zmago spet v svojih rokah in nogah. Ekipa je prek Gaitana povedla v 30. minuti in vodila vse do 80. minute tekme. Vratar Benfice Arturo je v 80. minuti slabo poslal žogo v igro, kar je za izenačenje na 1:1 izkoristil Hilal Soudani. Dve minuti pozneje je Arturo slabo precenil udarec Ricarda in moštvo Guimaraesa se je veselilo pokalne lovorike.