Ljubljana, 15. 01. 2015 08.41 |

Dortmundska Borussia formo za spomladanski začetek Bundeslige stopnjuje v Španiji. Trener Jürgen Klopp je po prvi prijateljski tekmi veliko pohvalnih besed namenil slovenskemu reprezentantu Kevinu Kamplu.

Borussia iz Dortmunda se na začetek drugega dela sezone pripravlja v Španiji, z njimi je tudi novinec Kevin Kampl. Slovenski reprezentant je v Borussio prestopil iz Salzburga in od njega kot kaže v ekipi veliko pričakujejo. Morda bo on poskrbel za preporod moštva, ki je šele na predzadnjem mestu lestvice, z le zbranimi 15 točkami po polovici sezone, toliko točk ima tudi zadnji Freiburg, vodilni Bayern pa jih je zbral že 45. Moštvo Jürgena Kloppa je imelo precej kriznih trenutkov v dosedanjem poteku Bundeslige, saj so na 17 tekmah dosegli le štiri zmage. Priprave v Španiji potekajo po načrtih, moštvo je odigralo prvo pripravljalno tekmo, premagali so Sion (1:0).

Kampl je tako odigral prve minute v dresu Borussie, trener mu je namenil en polčas, zanimivo je, da je edini gol na tekmi dosegel 19-letni slovenski igralec Jon Gorenc Stanković. Novinarji so trenerja Kloppa vprašali tudi, kako je videl igro Kevina Kampla. "Kev je izvrsten nogometaš. Bil je zelo živahen, imel je veliko dobrih trenutkov v prvem polčasu, predvsem ker se veliko in dobro giblje. Zelo je zanesljiv na žogi in vse skupaj je bilo res v redu," je za časnik WAZ povedal Klopp in dodal: "Zadovoljen sem s potekom priprav. Laktatni testi so pokazali, da so fantje dobro pripravljeni, kako bo vse skupaj videti, pa bomo videli po večjih obremenitvah." Borussia bo v Španiji na pripravah do 18. januarja, v soboto jih čaka še prijateljska tekma s Steauo iz Bukarešte, spomladanski del bo Borussia začela proti Bayerju iz Leverkusna.