Monterrey, 23. 07. 2015 14.59 |

Mehiški Tigres je v Monterreyu v povratni tekmi polfinala Cope Libertadores s 3:1 premagal brazilski Internacional. V finalu jih pričakuje argentinski velikan River Plate, ki je v drugem polfinalu izločil Guarani iz Paragvaja.

Andre-Pierre Gignac
Andre-Pierre Gignac FOTO: Reuters

Mehičane je v vodstvo povedel občasni francoski reprezentant Andre-Pierre Gignac v 18. minuti, Geferson je na nesrečo Brazilcev tik pred polčasom dosegel avtogol, kar je Internacional pahnilo v skupni zaostanek. V drugem delu je usodo Brazilcev zapečatil še Egidio Arevalo, Lisandro Lopez pa je v 89. minuti poskrbel zgolj za častni gol Internacionala. Tigres je preobrnil zaostanek s prve tekme (2:1), ter napredoval s skupnim reultatom 4:3. Tigres je šele tretja mehiška ekipa, ki se je prebila v finale Cope.

Tigres - Internacional 3:1 (2:0) / 1:2
Gignac 18., Geferson 41./ag., Arevalo 57.; Lopez 89.