Ljubljana, 21. 02. 2017 09.25 |

Nevsakdanji protest proti sodniški odločitvi so izvedli nogometaši v vietnamski ligi. Zavoljo nestrinjanja z dosojeno najstrožjo kazen za 3:2 v zadnji minuti srečanja, so ob izvajanju s sredine izvedli takoimenovani popularni The Mannequin Challenge, se pravi, da so obstali kot prikovani na svojih mestih.

Tekmec je njihovo potezo oziroma neigranje izkoristil in v dobri minuti dosegel še tri zadetke, vodilni ljudje pri vietnamski nogometni zvezi ter tamkajšnje ministrstvo pa za protestnike zahtevajo ostre kazni. Tekmo ogorčenih mestnih rivalov iz Hošiminha je državna televizija prenašala v neposrednem prenosu.

Sicer je vietnamski šport prežet z nelegalnimi stavami in prirejanjem izidov, obiskovalci tekem pa so znani po bučnem reagiranju na sodniške odločitve.