Sydney, 07. 05. 2017 16.40 |

Sydney je v velikem finalu avstralske nogometne A lige po streljanju enajstmetrovk s 4:2 premagal Melbourne Victory in tretjič po letih 2006 in 2010 postal avstralski prvak. Odločilno enajstmetrovko je dosegel Srb Miloš Ninković, ki je bil izbran tudi za najboljšega nogometaša v sezoni. Tekma se je po rednem delu končala neodločeno 1:1.

Melbourne Victory je redni del sezone končala kar s 17 točkami prednosti pred Sydneyjem in je v finalu tudi povedla, ko je najboljši strelec v zgodovini lige in reprezentant Kosova Besart Berisha v 20. minuti dosegel prvi zadetek. Toda Sydney je prek obrambnega igralca Rhyana Granta dvajset minut pred koncem rednega dela izenačil. Na razprodanem stadionu v Sydneyju, kjer se je zbralo 41.500 gledalcev, je nato v streljanju enajstmetrovk dvoboj odločil Beograjčan Miloš Ninković.