Ljubljana, 22. 09. 2012 09.45 |

T.V./N.P.
6

Najtrofejnejši slovenski športnik Iztok Čop se je petek zvečer z revialno tekmo na Ljubljanici poslovil od aktivnega tekmovanja, kljub temu Luka Špik ne verjame, da bo Iztok v pokoju zdržal prav dolgo.

Najtrofejnejši slovenski športnik v obdobju osamosvojitve Čop je v karieri osvojil štiri olimpijske medalje in 12 kolajn na svetovnih prvenstvih. V dobrih 20 letih slovenske samostojnosti je bil vseskozi nosilec slovenskih športnih uspehov. Prvo člansko medaljo je v dvojcu brez krmarja osvojil skupaj z zdajšnjim predsednikom Veslaške zveze Slovenije Denisom Žvegljem že v osamosvojitvenem poletju 1991, sicer še v jugoslovanskem čolnu, a na zmagovalnem odru že s trobojnico mlade slovenske države.

Leto kasneje je ista kombinacija osvojila prvo olimpijsko medaljo za samostojno državo, velike uspehe je v nadaljevanju dosegal v skifu, v katerem je bil leta 1995 svetovni prvak, posebno zgodbo pa je spisal v dvojnem dvojcu z Luko Špikom, s katerim sta bila med drugim trikrat svetovna prvaka v dvojnem dvojcu, svetovna rekorderja, osvojila pa sta tudi komplet olimpijskih medalj, v Sydneyju 2000 zlato. Posebno zadoščenje za 40-letnega Gorenjca pa je dejstvo, da se v letu 2012 poslavlja z novim uspehom v karieri, že svojo četrto olimpijsko medaljo, ki jo je osvojil na letošnjih igrah v Londonu. Kljub uradnemu slovesu njegov dolgoletni 'partner' v dvojnem dvojcu Špik verjame, da bomo Čopa še videli v čolnu. Izjavo si poglejte v videu!