Dortmund, 15. 03. 2015 10.56 |

V 25. krogu nemške nogometne Bundeslige sta ste v Dortmundu pomerila Borussia Kevina Kampla in Köln, katerega barve branita Dominic Maroh in Mišo Brečko. Gledalci na stadionu Signal Iduna Park golov niso videli, je pa zato Bayern München v Bremnu dosegel kar štiri.

• Vrhunci tekme Borussia Dortmund - Köln
    00:48
    Vrhunci tekme Borussia Dortmund - Köln
  • Vrhunci tekme Werder Bremen - Bayern München
    01:42
    Vrhunci tekme Werder Bremen - Bayern München

Več kot 80 tisoč gledalcev na stadionu Signal Iduna Park ni videlo golov. Nekoliko več od igre so imeli sicer gostitelji, ki pa že drugo tekmo zapored niso uspeli najti poti do mreže nasprotnika. Po neprepričljivem prvem polčasu je v drugem Jürgen Klopp v igro postal tudi Kevina Kampla. Slovenski vezist je tudi podal za gol Pierra-Emerica Aubameyanga, ki pa so ga sodniki opravičeno razveljavili. Reprezentant Gabona je namreč žogo v mrežo potisnil z roko, za kar si je prislužil rumeni karton. Za Köln je Dominic Maroh odigral celo tekmo, Mišo Brečko pa je v igro vstopil v 90. minuti.

Veliko boljšo strelsko formo je na gostovanju pri Werderju iz Bremna pokazal münchenski Bayern. Bavarci so na stadionu Weser povedli v 24. minuti, ko je z roba kazenskega prostora s prefinjenim strelom zadel junak tekme Thomas Müller. Prednost aktualnih prvakov je še pred koncem polčasa z natančno izvedenim prostim strelom podvojil David Alaba. Müller se je v drugem delu izkazal z dvema natančnima podajama, ki jih je izkoristil poljski stroj za doseganje golov Robert Lewandowski. Pep Guardiola je prvič po poškodbi v igro poslal tudi kapetana Philippa Lahma.

Bayern s 64 točkami ostaja na vrhu Bundeslige in ima pred drugim Wolfsburgom, ki ima sicer tekmo manj, že 14 točk naskoka. Borussia Dortmund je s 30 osvojenimi točkami trenutno deseta.