Videm, 26. 11. 2011 10.47 |

Nogometaši Udineseja so v prvi tekmi 13. kroga italijanske Serie A z 2:0 odpravili Romo in se znova (vsaj začasno) zavihteli na vrh razpredelnice. Samir Handanović je svojo mrežo ponovno ohranil nedotaknjeno.

Odločitev na enem izmed derbijev 13. kroga je padla šele ob koncu obračuna. Potem ko sta si obe strani priigrali nekaj priložnosti, je gostitelje v vodstvo popeljal kdo drug kot Antonio Di Natale, ki je bil blizu uspeha že v deveti minuti, a je takrat branilec Rome Simon Kjaer njegov strel ustavil na golovi črti. Varovanci Luisa Enriqueja so se nato podali v lov za izenačenjem, ofenzivo Rimljanov pa so nogometaši Udineseja "ohladili" s hitrim protinapadom minuto pred iztekom rednega dela, ki ga je v zadetek spremenil Mauricio Isla. Moštvo iz Vidma se je s to zmago znova zavihtelo na vrh razpredelnice v Serie A.

Udinese – Roma 2:0 (0:0)