Bielefeld, 29. 07. 2017 21.55 |

Občasni slovenski reprezentant Andraž Šporar, ki se je k nemškemu drugoligašu Arminii Bielefeld kot posojeni nogometaš preselil iz Basla, je sanjsko začel epizodo na nemških tleh. Kot rezervist je v prvem krogu 2. bundeslige zabil zmagoviti zadetek domačinov za zmago proti Regensburgu (2:1).

Andraž Šporar se v Baslu ni naigral, tokrat pa je na tekmi prvega kroga 2. nemške bundeslige vstopil v 71. minuti tekme, ko je zamenjal napadalca Andreasa Voglsammerja. Prvenec v dresu Arminie Bielefeld je dočakal po 19. minutah igre, ko je prestregel podajo branilca z glavo do vratarja in žogo poslal za hrbet Philippa Pentkeja. Zadetek je proslavil tudi s slačenjem dresa, zaradi česar si je prislužil rumeni karton. Dodajmo, da je Šporar mrežo gostov zatresel kljub temu, da je Arminia od 84. minute igrala zgolj z desetimi nogometaši, saj je bil izključen Nils Teixeira.