München, 22. 09. 2016 08.39 |

V nemški Bundesligi je Bayern v 4. krogu zabeležil še četrto zmago in ostaja brez poraza na vrhu lestvice. Ancelottijevi varovanci so zmagali s 3:0, mojstrski gol je dosegel Franck Ribery. Kevin Kampl je z Bayerjem remiziral (0:0), Mišo Brečko je podal pri enem od golov Kölna.

Bayern nadaljuje s prepričljivimi igrami, brez težav so v 4. krogu premagali še neporaženo berlinsko Hertho (3:0) in so zbrali 12 točk. Bavarci so imeli veliko premoč v strelih (16:2) in posesti žoge in dosegli tri gole. Uspešni so bili Franck Ribery, ki je v 16. minuti premešal obrambo za vodstvo, nato sta zadela še Thiago Alcantara in Arjen Robben. Nizozemec je bil deležen ovacij, ko je vstopil v igro v 65. minuti (prvič v sezoni po poškodbi), sedem minut kasneje pa je že dosegel gol za končnih 3:0.

Kevin Kampl je za Bayer Leverkusen igral celo tekmo, lekarnarji so osvojili točko proti Augsburgu (0:0). Bayer je zapravil enajstmetrovko, neuspešen izvajalec je bil Aranguiz. Köln je v gosteh brez poškodovanega Dominica Maroha premagal Schalke in je po štirih krogih z desetimi točkami tik pod vrhom lestvice. S podajo pri drugem golu se je izkazal Mišo Brečko. Köln je prijetno presenečenje sezone, le dve točki zaostaja za še neporaženim Bayernom. Mainz je zmagal v Bremnu, Leipzig in Borussia (M) pa sta remizirala.

Že v torek so Dortmundčani visoko slavili pri Wolfsburgu (5:1), Aubameyang je dosegel dva gola.