Verona, 10. 03. 2012 09.35 |

Na uvodni tekmi 27. kroga Serie A so nogometaši milanskega Interja z zmago proti Chievu (2:0) vsaj začasno ustavili novinarsko gonjo proti trenerju Claudiu Ranieriju, ki se mu stolček že pošteno maje. V Neaplju so gledalci videli kar devet zadetkov.

Inter si je tri točke priigral v sami končnici srečanja in tako po sedmih prvenstvenih tekmah le dočakal zmago. Zadnjo zmago so varovanci Claudija Ranierija vpisali 22. januarja na San Siru proti Laziu. Svoj prvi prvenstveni zadetek v sezoni je v 87. minuti dosegel Walter Samuel, zmago pa je v zadnji minuti potrdil Diego Milito. V postavi Chieva ni bilo slovenskih reprezentantov. Boštjan Cesar je celotno srečanje presedel na klopi, Bojana Jokiča pa sploh ni bilo v kadru.

Diego Milito
Diego Milito FOTO: Reuters

V Neaplju pa so ljubitelji domačega moštva videli kar pol ducata golov v mreži Cagliarija. Napoli je vknjižil že šesto zaporedno zmago in se zavihtel na četrto mesto prvenstvene lestvice. Zadetek je doseglo kar šest nogometašev, pri gostih pa se je s hat-trickom izkazal Joaquin Larrivey.