Eindhoven, 09. 12. 2012 18.41 |

V derbiju 16. kroga nizozemskega prvenstva med PSV iz Eindhovena in vodilnim Twentejem so zmago slavili domačini s 3:0. Med strelce se je vpisal tudi slovenski reprezentant Tim Matavž, ki je zabil drugi gol na tekmi in prispeval še podajo.

Tim Matavž je v dresu PSV letos zabil že deset golov.
Tim Matavž je v dresu PSV letos zabil že deset golov. FOTO: Damjan Žibert

Vodilni Twente je gostoval pri tretjeuvrščenem PSV, ki se je med tednom z zmago poslovil od evropskih tekmovanj. V Neaplju je s tremi goli blestel slovenski napadalec Tim Matavž. Derbi je slovenski reprezentančni napadalec začel v udarni enajsterici. V izenačenem prvem polčasu so gostitelji prišli do vodstva v 38. minuti, ko je zadel Georginio Wijnaldum. Deset minut pred koncem je domačo premoč potrdil Tim Matavž. Za Šempetrčana je bil to sedmi prvenstveni gol. Slovenski golgeter se je samo dve minuti pozneje izkazal še s podajo, s katere je gol dosegel Luciano Narsingh in postavil končnih 3:0. PSV je z dvanajsto prvenstveno zmago prevzel vodstvo v nizozemskem prvenstvu.