Celovec, 07. 08. 2016 08.38 |

Francoski nogometni prvak Paris St. Germain je v Celovcu, ki je bil prizorišče dogodka, s 4:1 premagal podprvaka Olympique Lyon in četrtič v nizu osvojil francoski superpokal. Igralec tekme je bil Angel Di Maria, tribune v Celovcu pa so bile precej prazne.

Francozi od leta 2009 superpokal prirejajo na tujem, Celovec pa se kot prizorišče ne bo ravno vpisal v zgodovino, saj so do petka prodali le 6500 vstopnic, na stadionu s 30.000 sedeži pa je nato sedela le tretjina gledalcev, kar je veliko manj od pričakovanj organizatorjev in tudi udeležencev.

Za PSG se je začelo obdobje brez prvega zvezdnika Zlatana Ibrahimovića, ki je poleti prestopil v moštvo Manchester United, kjer je trener Jose Mourinho. In tudi brez trenerja Laurenta Blanca, ki ga je zamenjal Unai Emery. Španec je uspešno začel kariero na pariški klopi, prva lovorika je v klubski vitrini. Za zmago s 4:1 so gole dosegli Javier Pastore (9.), Lucas Moura (19.), Hatem Ben Arfa (34.) in Lavyin Kurzawa (54.), edini gol za Lyon pa je prispeval Corentin Tolisso ob koncu tekme (87. minuta). Za igralca tekme je bil izbran igralec PSG Angel di Maria.