Priština, 14. 11. 2015 09.40 |

V Prištini je bil praznik nogometa. V prijateljski tekmi pred 17.000 gledalci sta se pomerila Kosovo in Albanija, ki se že nekaj časa veseli zgodovinske uvrstitve na EP. Končni izid je bil prijateljski, ekipi sta se razšli z izidom 2:2, remi pa so pozdravili tudi gledalci, ki so navijali za obe reprezentanci.

Albanija je v prazničnem vzdušju z golom Reja Manaja povedla v 54. minuti, za Kosovo je v 58. minuti izenačil Bersant Celjina, v 69. minuti pa so domači z golom Elbasana Rashanija prišli v vodstvo. Končni izid je v 72. minuti postavil Amir Rahmani. Za Kosovo je bila to šesta prijateljska tekma, odkar so jim dovolili igrati te vrste tekem. Pred tem so kosovski reprezentanti premagali Oman in Ekvatorialno Gvinejo, izgubili s Senegalom in Turčijo, z remijem pa se razšli s Haitijem.

Albanci so se uvrstili na prihodnje EP.
Albanci so se uvrstili na prihodnje EP. FOTO: Reuters

Kosovo in Albanija sta se srečala drugič, v prvi, sicer neuradni, tekmi je Albanija leta 1993 zmagala s 3:1.

Kosovo - Albanija 2:2 (0:0)
Celjina 58., Rashani 69.; Mana 54., Rahmani 72.