Osasuna, 31. 10. 2011 10.17 |

Nogometaši Levanteja, največjega presenečenja dosedanjega dela španske Primere Division, so še pred dnevi zavzemali vrh prvenstvene tabele. V 11. krogu je pohod tega nogometnega "palčka" bil zaustavljen v Pamploni, kjer so zabeležili svoj prvi poraz v prvenstvu in vrh prepustili Realu.

Nogometaši Levanteja so bili kar devet tekem brez poraza.
Nogometaši Levanteja so bili kar devet tekem brez poraza. FOTO: Reuters

Največje presenečenje v najmočnejših evropskih ligah se je odvijalo v španski Primeri Division, kjer je vrh lestvice pred velikanoma Barcelono in Real Madridom kar dva meseca zasedal "palček" Levante. Klub iz Valencie je nanizal neverjetnih sedem zmag zapored, med njimi pa je najbolj odmeval domači uspeh proti devetkratnim evropskim klubskim prvakom iz Madrida. V 11. krogu Primere je Levante doživeli sploh prvi prvenstveni poraz in s tem prepustili vrh španske lige galaktikom. Za ekipo iz Valencie je bilo usodno gostovanje v Pamploni, kjer so domači navijači oba gola videli ob koncu prvega polčasa. V 40. minuti je Alvaro Cejudo s strelom od daleč premagal slabo postavljenega gostujočega vratarja, samo štiri minute pozneje pa je izid polčasa in s tem tudi končnih 2:0 za Osasuno postavil Nino.