Ljubljana, 29. 01. 2012 18.02 |

V 20. krogu italijanskega nogometnega prvenstva sta si tako Inter kot tudi Napoli v gosteh privoščila spodrsljaj, kar pred bližajočim se nadaljevanjem Lige prvakov prav gotovo ni razveselilo navijačev obeh ekip.

V zadnjem času suvereni Inter je klonil proti Lecceju (1:0), bolj kot poraz pa v oči bode neučinkovitost varovancev Claudija Ranierija. Nerazzuri so si proti ekipi iz spodnjega dela lestvice ustvarili bore malo resnih priložnosti, kar pred osmino finala Lige prvakov še zdaleč ni dobrodošla popotnica. Edini zadetek na srečanju je v 40. minuti dosegel Guillermo Giacomazzi.

Tudi Napoli se ni odrezal najbolje. Alberto Gilardino se je izkazal za odličen nakup Genoe, ki se je znašel v vlogi asistenta pri dveh zadetkih, za piko na i pa je tudi sam zatresel mrežo Morgan De Sanctis. Neapeljčani so se prebudili šele v zadnjih desetih minutah srečanja, vendar zadetek Edinsona Cavanija in Ezequiela Lavezzija nista bila dovolj. Slovenski reprezentant Valter Birsa je priložnost dobil od 78. minute.