Pariz, 12. 11. 2011 11.05 |

T.Š./B.C.
3

Na prijateljski nogometni tekmi na stadionu Stade de France so gostitelji z 1:0 premagali reprezentanco ZDA. Za Francoze je zmagoviti gol v drugem polčasu dosegel Remy.

Američani, ki bodo evropsko mini turnejo nadaljevali s torkovo tekmo proti Sloveniji v Stožicah, so za uvod izgubili v Parizu s Francijo z 0:1. Na stadionu Stade de France gostitelji niso navdušili, kljub vsemu pa so zmagali. Zmagoviti gol je v 72. minuti dosegel rezervist Loic Remy, ki je premagal Tima Howarda. Domači selektor Laurent Blanc je podaljšal niz tekem brez poraza na 16, manj navdušujoč je izkupiček Jürgena Klinsmanna, še precej "svežega" selektorja jenkijev. Na šestih tekmah, odkar je selektor ZDA, je ob eni zmagi in remiju zabeležil še štiri poraze. Po tekmi vseeno ni bil pretirano razočaran in je za Reuters dejal: "V prvem polčasu smo igrali dobro, v drugem delu pa so močno pritisnili. Nisem nezadovoljen z razpletom. Je pa fantom veliko pomenilo, ko je v garderobo prišel Arsene Wenger in jim čestital za igro.".