Rim, 04. 05. 2014 09.07 |

V Italiji in Franciji se je spustil zastor nad pokalnim tekmovanjem, prestižno lovoriko sta osvojila francoski Guingamp, ki je v finalu premagal Rennes (2:0), Napoli pa je bil s 3:1 boljši od Fiorentine slovenskega reprezentanta Josipa Iličića.

Zaradi navijaških spopadov pred tekmo se je finalna tekma italijanskega pokala začela s skoraj enourno zamudo, dolgo časa pa sploh ni bilo znano, ali bo tekma sploh odigrana. V pogovore z navijači se je vključil tudi kapetan Napolija Marek Hamsik in po daljšem čakanju se je tekma le začela. Lovorike so se veselili nogometaši Napolija, ki so slavili s 3:1. Povedli so z 2:0, oba gola je dosegel Lorenzo Insigne, nato pa je izid na 2:1 znižal Juan Vargas še v prvem polčasu, podajo je prispeval Josip Iličić. Fiorentina je dolgo lovila izenačenje, najlepšo priložnost v drugem polčasu je imel v 85. minuti Iličić, vendar je njegov strel zletel mimo gola. Ob koncu tekme je zmago Napolija potrdil Dries Mertens v sodnikovem podaljšku za zmago s 3:1.

Guingampu francoski pokal
Francoski pokal je šel v roke nogometašem Guingampa, ki so v finalu na stadionu v Parizu porazili Rennes z 2:0. Rdeče-črni so že v torek Rennes je polfinalu s 3:2 premagal drugoligaša Angers, Guingamp pa po podaljšku s 3:1 izločil Monaco. To je za Guingamp druga pokalna lovorika v zgodovini kluba (prvič so bili uspešni leta 2009), prvi gol je dosegel Jonathan Martins Pereira, v 36. in Mustapha Yatabare v 46. minuti.

Veselje kapetana Napolija Hamšika in soigralcev ob osvojitvi pokalne lovorike.
Veselje kapetana Napolija Hamšika in soigralcev ob osvojitvi pokalne lovorike. FOTO: Reuters